Petrol
109.65
0.50%
Euro
17.5972
-1.29%
Dolar
16.5869
-1.76%
Altın
980.21
-1.20%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.380
-2.86%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Sıcaklık iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak

  Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece olmak üzere ülke genelinde artacağı tahmin ediliyor.
  • 22.02.2012 - 09:46
  Sıcaklık iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak

  Sıcaklık iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak #1

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin güneybatı kesimleri öğle saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren Muğla ve Aydın'ın kıyı ilçeleri sağanak yağışlı diğer yerler az bulutlu geçecek. İç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere, ülkenin büyük bir bölümünde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

  GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

  Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney kesimlerde doğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

  BUZLANMA VE DON UYARISI

  İç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere, ülkenin büyük bir bölümünde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  ÇIĞ UYARISI

  Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

  İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu (10)

  ANKARA: Parçalı ve az bulutlu. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (3)

  İZMİR: Parçalı zamanla çok bulutlu (14)

  ADANA: Az bulutlu ve açık (16)

  ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı batısı çok bulutlu (16)

  SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (10)

  ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gecesaatlerinde yer yer sis bekleniyor. (-12)

  VAN: Parçalı ve az bulutlu. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gecesaatlerinde yer yer sis bekleniyor. (-1)

  DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde il genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (8)

  BÖLGELERDE HAVA DURUMU

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

  EGE: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimlerin çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Muğla ile Aydın'ın kıyı ilçeleri sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  AKDENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla batısının parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gecesaatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. İç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ilebirlikte yer yer sis görülecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir