Petrol
96.84
0.20%
Euro
18.3434
0.25%
Dolar
17.933
-0.09%
Altın
1.034
0.35%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
417.415
-3.26%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Sıcaklıklar 5 derece azalacak

  Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak.
  • 10.10.2011 - 09:30
  Sıcaklıklar 5 derece azalacak

  Sıcaklıklar 5 derece azalacak #1

  Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün sonverilerine göre, yurdun iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Eskişehir, Konya, Kırşehir, Nevşehirve Aksaray çevrelerinde kuvvetli, Antalya çevrelerinde aşırı olması bekleniyor.

  Rüzgar genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden orta kuvvette, iç ve batı kesimlerde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

  GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Eskişehir, Konya, Kırşehir, Nevşehir ve Aksaray çevrelerinde kuvvetli, Antalyaçevrelerinde aşırı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

  Rüzgarın iç ve batı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

  İSTANBUL: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.(20)
  ANKARA: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuzey çevreleri başta olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.(21)
  İZMİR: Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esecek.(21)
  ADANA: Parçalı, yer yer çok bulutlu.(31)
  ANTALYA: Çok bulutlu, aşırı olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(23)
  SAMSUN: Çok bulutlu.(25)
  ERZURUM: Parçalı bulutlu.(21)
  DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu.(28)

  BÖLGELERDE HAVA DURUMU

  Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
  EGE: Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
  AKDENİZ: Çok bulutlu, batı kesimleri ile Mersin çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Göller Yöresinde kuvvetli, Antalyaçevrelerinde aşırı olması bekleniyor.
  İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgeninAnkara, Eskişehir, Konya, Kırşehir, Nevşehir ve Aksarayçevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
  BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Çorum,Amasya ve Tokat çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
  DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.
  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir