Euro
10.7367
-0.09%
Dolar
9.2563
-0.05%
Altın
526.88
0.09%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
578.416
3.20%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Yüksekovalıların Dağlıca Plajı

  Hava sıcaklığının 38 dereceye kadar çıktığı Yüksekova'nın Dağlıca bölgesinde, sıcaktan bunalanlar Avaşin Deresi'nde serinliyor.
  • AA
  • 22.06.2015 - 12:00
  Yüksekovalıların Dağlıca Plajı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan çözüm süreci ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde uzun yıllar güvenlik gerekçesiyle yasaklanan alanların turizme açılması, en çok yöre halkını memnun etti.

  DOĞAL GÜZELLİKLER SÜREÇTEN NASİBİNİ ALDI

  Bölgede yaşanan terör olayları ve devam eden operasyonlar nedeniyle insanların hiçbir faaliyette bulunamadığı alanlar, çözüm süreci ile gün yüzüne çıkmaya başladı.

  Bir zamanlar çatışmaların odağında olan, halen de terör örgütü mensuplarının zaman zaman sınır ötesinden yaptığı saldırılarla gündeme gelen Yüksekova'nın Dağlıca bölgesindeki doğal güzellikler de süreçten nasibini aldı.

  Yüksekovalıların Dağlıca Plajı #1

  Yüksekovalıların Dağlıca Plajı VİDEO

  İNSANLARIN HİZMETİNE SUNULDU

  Yıllarca keşfedilmeyi bekleyen Dağlıca bölgesinin doğal güzellikleri, bölgedeki olumlu gelişmelerin etkisiyle iki yıldan bu yana gün yüzüne çıkarılarak insanların hizmetine sunuldu.

  Doğal güzelliği ve eşsiz manzarasının yanı sıra bölge halkının serinlemek için tercih ettiği mesire alanlarından biri olan Dağlıca bölgesindeki Avaşin Deresi, özellikle güvenlik probleminin ortadan kalkmasıyla insanların tercih ettiği yerlerden oldu.

  Yüksekovalıların Dağlıca Plajı #2

  SICAKLIKLAR 38 DERECEYE ÇIKTI

  Yaz aylarında hava sıcaklığının 38 dereceye kadar çıktığı ilçede sıcaktan bunalanlar, derenin serin sularında yüzmenin keyfini sürüyor.

  Özellikle Ramazan ayında derede yüzerek iftar saatine kadar vakit geçiren vatandaşlar, ormanlık alandaki ağaçların gölgesinde dinlenip saklı güzelliği seyre dalıyor.

  Yüksekovalıların Dağlıca Plajı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir