Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.541
1.15%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Şiddetli fırtına Karadeniz'i vurdu

  Doğu Karadeniz'de etkili olan fırtınada oluşan dev dalgalar, Rize'de Karadeniz Sahil Yolu'nu ulaşıma kapattı.
  • 24.03.2013 - 13:52
  Şiddetli fırtına Karadeniz'i vurdu

  Şiddetli fırtına Karadeniz i vurdu #1

  Rize Fener Mahallesi sahilinde kabaran dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'na taştı. Yol dalgaların taşıdığı taş, çakıl ve biriken su nedeniyle ulaşıma kapandı. Dalgalar yol kenarındaki demir parmaklıkları da yıktı. Bu sırada yoldan geçmeye çalışan araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

  SOSYAL TESİSLER DE YIKILDI

  Rize Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin biriken taşları temizleme çalışması başlattığı Karadeniz sahil yolunda ulaşım kontrollü olarak veriliyor. Bu arada Rize Belediyesi'ne ait sosyal tesisler de dalgaların etkisiyle kısmen yıkıldı. Tesisteki buzdolabı, masa ve sandalyeler çevreye yayıldı.

  Şiddetli fırtına Karadeniz'i vurdu

  Boğaz Mahallesi'ndeki balıkçı barınağında ise Recep Aksoy'a ait tekne alabora oldu. Sahile gelen çok sayıda kişi dalgaları cep telefonları ile görüntülemeye çalıştı.

  BELEDİYE BAŞKANI: "GECEDEN TEDBİR ALMADIK, BÖYLE OLDU"

  Rize Belediye Başkanı AK Parti'li Halil Bakırcı, dalgalardan dolayı hasar gören belediyeye ait sosyal tesisleri inceledi. Bakırcı, "Geceden tedbir alabilseydik tesisi boşaltabilirdik. Ancak olmadı. Komşu ilimiz Trabzon'da yapılan ve 'T' adı verilen dalga kıranlardan bizim de sahile yapmamız gerekiyor. Aksi halde böyle hasarlarla karşılaşacağız" dedi.

  SON ZAMANLARIN EN BÜYÜK DENİZ FELAKETİ

  Trabzon'da da şiddetli rüzgar nedeniyle 5 metreyi bulan dalgalar sonucu Faroz Balıkçı barınağında su alan bazı balıkçı tekneleri battı, balıkçı gemilerindeki av malzemeleri zarar gördü. Dalgalardan Yenimahalle ve Beşirli sahilindeki yürüyüş yolu da etkilendi. Dalgaların taşıdığı taşlar yürüyüş yolunu kullanılamaz hale getirdi. Belediye personeli yolu temizlemek için çalışma başlattı.

  Faroz balıkçı barınağında teknesi bulunan İlhan Sağnak, son zamanların en büyük deniz felaketlerinden birini yaşadıklarını belirterek, "Gece etkili olan rüzgar sonrası dev dalgalar oluştu. Bugüne kadar limanda böyle dalgalar görmemiştik. Çoğu arkadaşımızın teknesi battı" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir