Petrol
87.07
0.22%
Euro
19.6295
0.07%
Dolar
18.635
0.01%
Altın
1.078
-0.21%
Borsa
5046
0.00%
Bitcoin
320.850
-0.75%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  Sığınmacılar Türk polisini taşladı

  Kilis'te boş konteynerlere izinsiz yerleşenlerle polisler arasında arbede yaşandı
  • 15.05.2012 - 23:02
  Sığınmacılar Türk polisini taşladı

  Sığınmacılar Türk polisini taşladı #1

  Güvenlik güçlerine direnen Suriyelilerin attığı taşlardan 3 polis yaralandı, resmi araçlar ve idari binalarda hasar oluştu.

  POLİSE TAŞLA SALDIRDILAR

  Ülkelerindeki iç karışıklıklardan kaçıp geldikleri Türkiye'de Kilis'teki konteyner kente barınan bazı Suriyelilerin kendilerine tahsis edilmeyen boş konteynerlere yerleştiği bilgisini alan polis, saat 16.00 sıralarında tahliye için çalışma başlattı. Uyarılara rağmen konteynerleri boşaltmayan Suriyeliler, polislere taşla saldırdı. Atılan taşlardan 3 polis yaralandı, ekip otosu ve idari binada da hasar oluştu.

  JANDARMA DA SEVK EDİLDİ

  Polislerin yaralandıklarını telsizle anons etmesi üzerine konteyner kente çok sayıda polis ve jandarma sevk edildi. Kilis Vali Yardımcısı Erkan Çapar ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, konteyner kente gelerek, yaşanan olaylarla ilgili görevlilerden bilgi aldı. Gerginliğin sona ermesi için sık sık Arapça anonslar yapıldı. Müdahale için konteyner kentin girişinde yüzlerce polis ve jandarma hazır bekledi.

  VALİ YARDIMCISI VE EMNİYET MÜDÜRÜ GELDİ

  Kilis Vali Yardımcısı Erkan Çapar ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, tansiyonun düşmesinin ardından konteyner kente girdi. Çapar ve Akpınar, bir süre Suriyelilerle görüşüp, olayların son bulması için ikna görüşmeleri yaptı. Suriyelilerin sözcüleriyle konuşan ikili, olayların son bulmasını sağladı.

  Konteyner kent girişinde zırhlı araçlar eşliğinde güvenlik güçlerinin önlemi devam ederken, hasar tespit çalışmalarına da başlandı. Atılan taşlarla hafif yaralanan 3 polis, Kilis Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.


  Görüş Bildir