Euro
15.3371
0.02%
Dolar
13.4390
0.01%
Altın
786.0550
-0.01%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
569.216
-2.64%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C

  Siirt'te askerlerden türkü şöleni - Video

  Siirt'te bulunan askerler, kendilerini ziyaret eden Siirt Valisi'ne türkü dinletisi gerçekleştirdi.
  • 29.10.2012 - 08:45
  Siirt'te askerlerden türkü şöleni - Video

  Siirt te askerlerden türkü şöleni - Video #1

  Siirt Valisi Ahmet Aydın, Kurban Bayramı süresince kırsal alandaki karakollarda görev yapan askerleri ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Mehmetçiklere moral veren Vali Aydın, gittiği her karakolda görevli tüm askerlere birer kol saati hediye etti.

  ASKERDEN TÜRKÜ ŞÖLENİ

  Bayramlaşmanın ardından askerler türkü dinletisi gerçekleştirdi. Askerlerin söyledikleri türküler dinleyenlerden tam not aldı.

  TÜRKÜ ŞÖLENİ

  Siirt te askerlerden türkü şöleni - Video #2

  Vali Ahmet Aydın, Kurban Bayramı'nda Mehmetcikleri de unutmayarak, sık sık teröristlerin saldırısına uğrayan Eruh İlçesi'ne bağlı Dağdüşü, Görendoruk ve Dikboğaz Jandarma Karakolları'nda görevli askerleri ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken ve İl Jandarma Komutanı Albay Feridun Yürekli ile birlikte, Dağdöşü, Görendoruk ve Dikboğaz Jandarma Karakolları'nı ziyaret eden Vali Aydın, bölücü terör örgütüne karşı kahramanca mücadele veren askerlere moral verdi.

  MEHMETÇİK İÇİN MORAL KAYNAĞI

  Karakkollarda görevli her askere bir kol saati ve beraberinde götürdükleri tatlı ikram eden Vali Aydın, şöyle dedi:

  "Halkımızla valilikte yaptığımız bayramlaşmanın ardından bugün de, devletimizin birliğine, bütünlüğüne ve bin yıldan beri var olan kardeşliğimizin tesisi ve devamı için gece gündüz demeden, zor tabiat şartlarında görev yapan ve ailelerinden uzak askerlerimizi ziyaret ederek, kendileri ile bayramşarak, sohbett ettik. Bu ziyaretlerin Mehmetçiklerimiz'e iyi bir moral kaynağı oluşturduğunu düşünüyorum. İl valisi olarak, görevleri başında çalışan tüm güvenlik kuvvetlerimizin Kurban Bayramı'nı kutluyor, kutsal vatan toprakları uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum."


  Görüş Bildir