Euro
11.1361
-0.01%
Dolar
9.5896
0.05%
Altın
557.31
0.06%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
605.000
1.59%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Siirt'te bir kişi öldürülen eşinin yerine muhtar seçildi

  Siirt'te silahla vurularak öldürülen Bağgöze köyü muhtarı Mustafa Turhan'ın eşi Sabiha Turhan, köyün yeni muhtarı oldu.
  • AA
  • 12.06.2015 - 15:47
  Siirt'te bir kişi öldürülen eşinin yerine muhtar seçildi

  Siirt'te silahla vurularak öldürülen Bağgöze köyü muhtarı Mustafa Turhan'ın eşi Sabiha Turhan, seçmenlerin tamamının oyunu olarak köyün yeni muhtarı oldu.

  443 SEÇMENDEN OY ALDI

  Mustafa Turhan'ın (43) öldürülmesinin ardından köylüler, muhtarlık için Turhan'ın eşi 8 çocuk annesi Sabiha Turhan'ın (42) aday olmasını istedi. Teklifi olumlu değerlendiren Turhan, 7 Haziran'da yapılan muhtarlık seçiminde aday olarak 443 seçmenin tamamının oyunu aldı.

  EN BÜYÜK HAYALİ KÖYE SU GETİRMEK

  Turhan, eşinin yarım kalan hizmetlerini ve projelerini devam ettirmek istediğini söyledi. Eşinin en büyük hayalinin, köye su getirmek olduğunu vurgulayan Turhan "Ben de eşimin yarım kalan bu amacını yerine getirerek köyümüze su getirmek istiyorum. Bu projeyi inşallah gerçekleştireceğiz. Eşimin taşıdığı bayrağı dalgalandırmaya devam edeceğim" dedi.

  Siirt te bir kişi öldürülen eşinin yerine muhtar seçildi #1

  OKUL VE LİSE YAPILACAK

  Köy yollarının yapımının yanı sıra eşinin tahsis ettiği alana ortaokul ve lisenin yapılması için de çalışacağını dile getiren Turhan, "Bunlar için dilekçeler verildi. Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ın desteğiyle bu çalışmaları yürütüyoruz. Sayın Vali liseye, 'Mustafa Turhan' adının verilmesini öneriyor" diye konuştu.

  "KİMSENİN EVİNE ARTIK ATEŞ DÜŞMESİN"

  Turhan, devletten tek isteğinin, cinayetin aydınlatılması ve olayın faillerinin bulunması olduğunu belirterek "İnşallah kimsenin evine artık ateş düşmez. Bizim ciğerimiz yanmış, inşallah kimse böyle bir derdi bundan sonra görmesin" temennisinde bulundu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir