Euro
15.0710
-1.05%
Dolar
13.5103
-1.02%
Altın
776.3460
-1.49%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
511.250
1.84%
5ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 5 C

  Siirt'te gözaltı tartışması İZLE

  Demokratik Bölgeler Partisi (BDP) Siirt İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapılacağı sırada bir kişinin gözaltına alınması gerginliğe neden oldu.
  • 30.11.2014 - 18:01
  Siirt'te gözaltı tartışması İZLE

  siirt

  Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, DBP İl Başkanı Reşit Teymur ve kalabalık partilinin katılımıyla il binası önünde bir basın açıklaması yapıldı. Açıklama yapılacağı sırada karşı kaldırımda PKK’nın bayrağını taşıyan bir gencin gözaltına alınması nedeniyle kalabalık caddeyi trafiğe kapatarak polise tepki gösterdi. Arka taraflarda bir kişinin polise taş atması sonucu ortam iyice gerildi. Polis yapılan gösterinin izinsiz olduğunu, sessiz bir şekilde basın açıklaması yapılıp grubun dağılmasını, aksi takdirde müdahale edeceğini söyledi.

  SEN KİMSİN? MAHALLE KABADAYISI MISIN

  Israrla caddeden ayrılmayacaklarını belirten İl Başkanı Reşit Teymur, Güvenlik Şube Müdürü Volkan Şen ile tartıştı. Tartışma sırasında İl Başkanı Reşit Teymur, Güvenlik Şube Müdürü Şen’e "Benin muhatabım siz değilsiniz. İl Emniyet Müdürü Metin Özkan’dır. Ben Validen daha üstünüm. Terbiyesizlik yapıyorsun" deyince Güvenlik Şube Müdürü Şen ise, "Sen kimsin. Mahalle kabadayısı mısın? Daha taze başkansın gelip bana terbiyesizlik yapma diyorsun. Asıl terbiyesizlik yapan sensin, haddini bil" şeklinde karşılığını verdi.

  Siirt'te gözaltı tartışması

  Siirt te gözaltı tartışması İZLE #2

  BİR DAKİKALIK OTURMA EYLEMİ YAPTILAR

  Karşılıklı polemik ortamı daha da gerdi. Arka taraftaki kalabalık slogan atarak karşılık vermeye çalıştı. Siirt Belediye başkanı Tuncer Bakırhan ise ortamın daha fazla gerilmemesi için her iki tarafa da çağrıda bulundu. Daha sonra il binası önüne geçen kitle burada İl Başkanı Teymur başkanlığında basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamanın ardından bir dakikalık oturma eyleminin ardından kalabalık dağıldı.

  Siirt te gözaltı tartışması İZLE #3


  Görüş Bildir