Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
424.200
-1.76%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Siirt'te köylüler evlerini Türk bayraklarıyla donattı

  Siirt'in Bayraktepe köyü sakinleri, yaşanan terör olaylarına tepki olarak yaşadıkları köyü bayraklarla donattı.
  • 24.07.2015 - 17:34
  Siirt'te köylüler evlerini Türk bayraklarıyla donattı

  Siirt te köylüler evlerini Türk bayraklarıyla donattı #1

  Bayraktepe köyü sakinleri, terör saldırılarına karşı birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapmak için köyün her yerine Türk bayrakları astı. Bayraktepe Köyü Gazi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Şehitoğlu, yaptığı açıklamada, 6-7 Ekim'de yaşanan olaylar sırasında da köyü bayraklarla donatarak tepkilerini dile getirdiklerini söyledi.

  Siirt te köylüler evlerini Türk bayraklarıyla donattı #2

  "BAYRAKTEPE'DE BİR BAYRAK HİÇBİR ZAMAN İNMEZ"

  Aynı zamanda köy korucusu olduğunu ifade eden Şehitoğlu, şunları kaydetti: "Bizim köyün isminden anlaşılacağı gibi Bayraktepe'de bir bayrak hiçbir zaman inmez. Onun dışında ülkemizin birlik ve beraberliğine, asker ve polisimize yapılan saldırıları kınamak için köyümüzün her köşesinde görünecek şekilde, dört bir yanında bayrakları göğe çekip, damlara dev bayraklarımızı astık."

  Siirt te köylüler evlerini Türk bayraklarıyla donattı #3

  "KİMSE MAŞA OLMASIN, HERKES VATANINA HİZMET ETMEYE ÇALIŞSIN"

  Yıllarca terör örgütüne karşı güvenlik güçlerinin yanında yer aldıklarını ifade eden Şehitoğlu, "30 yıldır korucuyuz. Hiç kimsenin ne namusuna ne de malına göz dikmedik. Hiç kimseye boş yere müdahale etmedik. Biz edepli, namuslu ve şerefli korucular olarak ülkemize hizmet etmeye çalıştık. Biz sadece bölücü terör örgütüne karşı meydan okuduk. Bölücü kim olursa olsun, inancı ne olursa olsun, kim bu ülkeyi bölmeye çalışırsa ve bayrağımızı indirmeye çalışırsa bizi karşılarında bulur. Biz sağ oldukça onlara müsaade ettirmeyiz. Dün gibi karanlık değil artık aydınlıktayız. Herkes herkesi çok iyi biliyor. Kimse maşa olmasın herkes oturduğu yerde vatanına hizmet etmeye çalışsın" dedi.

  Siirt te köylüler evlerini Türk bayraklarıyla donattı #4

  "KORUCULAR TERÖRLE MÜCADELEDE CANLARINI ORTAYA KOYDULAR"

  Son günlerde köy korucularına yönelik tehditlerin arttığını da belirten Şehitoğlu, "Korucular, terörle mücadelede canlarını ortaya koydular. Terör örgütünün en büyük tehdidi korucular olduğu halde kendimizi koruyacak herhangi bir can güvenliği ve sosyal hakkımız yok. Köyün dışında yanımızda taşıyacak silahımız olmadığı için silahsız geziyoruz ve her an önümüz kesilebilir tehlikesi altındayız" diye konuştu. Köy sakinlerinden Abdulkadir Özbey de terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçlerinin ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.

  Siirt te köylüler evlerini Türk bayraklarıyla donattı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir