Petrol
79.57
0.28%
Euro
19.5008
-0.06%
Dolar
18.6324
-0.01%
Altın
1.062
0.09%
Borsa
5000
-0.85%
Bitcoin
321.538
0.10%
8ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 8 C

  Siirt'te zabıtaya kızan esnaf iş yerine zarar verdi

  DBP'li belediyenin zabıta ekiplerinin bir çay ocağının sandalyelerini yola koymasına ceza kesmek istemesi üzerine gerginlik yaşandı.
  • AA
  • 14.06.2016 - 04:44
  Siirt'te zabıtaya kızan esnaf iş yerine zarar verdi

  Siirt te zabıtaya kızan esnaf iş yerine zarar verdi #1

  Kentin trafiğe kapalı Güres Caddesi'nde denetim yapan DBP'li Siirt Belediyesi zabıta ekipleri, bir çay ocağı sahibinin sandalyelerini yola koymasını ileri sürerek ceza kesmek istedi.

  Caddede birçok esnafın masa ve sandalyesini aynı şekilde iş yeri önüne bıraktığını, kendisine çifte standart uyguladığını belirten esnaf, zabıta ile tartıştı. Ceza kesme tehdidiyle karşılayan esnaf, masa ve sandalyesini dağıtarak, televizyonunu kırdı.

  Çevredeki esnafın iş yeri sahibini sakinleştirmesi ve tepki göstermesi üzerine zabıta ekibi olay yerinden ayrıldı.

  ÇİFTE STANDART VAR

  Çay ocağı sahibi Özcan Bilgi, yaptığı açıklamada, caddede her esnafın masa ve sandalyesini aynı şekilde bıraktığını, yasağın sadece kendilerine uygulandığını ifade etti.

  Gerekirse masa ve sandalyesini yakacağını dile getiren Bilgi, "Belediyenin uygulamış olduğu çifte standart var, başka hiçbir şey yok. Bu ufacık yerde 50 çay satıyorum, adam halen 'Yok efendim kaldırın' diyor. Gidin bakın Güres Caddesi'ne dolu değilse gelin bana ne derseniz deyin, gidin bakın Aydınlar Caddesi'ne sadece bize mi uygulama yapılıyor, sadece biz mi günahkarız. Çifte standart uygulanıyor, çifte standart var bu memlekette, kimin kime gücü yetiyorsa ona gidiyorlar" şeklinde konuştu.

  Zabıtanın her akşam iş yerine gelerek kendisini ceza kesmekle tehdit ettiğini iddia  eden Bilgi, "Bana geliyorlar, başka hiç kimseye gitmiyorlar. İlla sonucun bu mu olması lazım, tüm esnafın masa ve sandalyelerini kırması mı lazım." diye konuştu.

  Şırnak'taki olaylardan kaçan iki kişiye iş verdiğini belirten Bilgi, "Bu insanlara sahip çıkıyoruz diye belediye buna engel çıkıyor. Onlara, "Şırnak'tan gelen iki tane elemanım var, vallahi para kazanmıyoruz" dememe rağmen halen benim masa ve sandalyeleri kaldırmaya çalışıyorlar" şeklinde tepki gösterdi.

  Şırnak'taki terör olaylarından kaçarak Siirt'e yerleşen ve çay ocağında işe başlayan H.K. de zabıtanın her iftardan sonra iş yerine gelerek, masa ve sandalyeleri kaldırmaları yönünde baskı uyguladığını ifade etti.

  Bilgi'nin komşusu esnaf Ali Tatlı ise zabıtaya tepki göstererek, "Ramazan ayıdır insanlar bu ayda Allah'tan korkmuyor mu? Bu adamın ekmeğine mani oluyor." ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir