Euro
9.9747
0.52%
Dolar
8.4038
0.67%
Altın
489.38
0.54%
Borsa
1.409
0.65%
Bitcoin
320.800
-3.46%
29ºC
İstanbul
Açık 29 C
  Siirt'teki dağlarda yamaç paraşütü keyfi

  Siirt'teki dağlarda yamaç paraşütü keyfi

  Siirt'te gençler, çözüm süreci sayesinde Gabar ve Herekol dağlarında yamaç paraşütü yapmanın keyfini yaşıyor.
  • AA
  • 15.03.2015 - 09:01

  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sağlanan huzur ve güven ortamı sayesinde daha önce şiddet olayları ile anılan dağlarda artık spor etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

  Beron Sportif ve Havacılık Kulübü üyesi Soner Yılmaz, bir zamanlar silah seslerinin yükseldiği Gabar ve Herekol dağlarında, yamaç paraşütüyle uçtuklarını söyledi.

  ARTIK RAHATÇA UÇABİLİYORUZ

  Süreçten önce sınırlı yerlerde yaptıkları çalışmaları artık daha geniş alanlarda gerçekleştirdiklerini kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: "Daha önce güvenlik sıkıntısı nedeniyle gidemediğimiz bölgelerde artık rahatlıkla uçabiliyoruz. Bölgede uçulabilecek çok güzel yerler var. Bu alanlar çeşitli organizasyonlarla farklı kulüplerin hizmetine sunulabilir. Biz artık özgürlüğe kanat açıyoruz."

  Siirt'teki dağlarda yamaç paraşütü keyfi VİDEO

  Siirt teki dağlarda yamaç paraşütü keyfi #1

  PARAŞÜTÇÜLERİN SAYISI ARTIYOR

  Kulüp eğiticilerinden Yaşkın Tuna Özkılıç da 2 yıl önce Botan Vadisinde yamaç paraşütüyle uçmaya başladıklarını söyledi. Bölgede yamaç paraşütü ile uçanların sayısının giderek arttığını dile getiren Özkılıç, Türk Hava Kurumu'nun açtığı kurs sayesinde 55 sporcu yetiştirdiklerini bildirdi.

  Siirt teki dağlarda yamaç paraşütü keyfi #2

  ÇÖZÜM SÜRECİ SAYESİNDE RAHAT HAREKET EDİLİYOR

  Bu sporcuların Botan Vadisinde uçuşlarına devam ettiğini ifade eden Özkılıç, şöyle devam etti: "Mayıs ayında açacağımız kurs sayesinde 20 gencimiz daha bu sporu yapmaya başlayacak. 30 yıllık süre içerisindeki sıkıntılı durumun getirdiği sonuç olarak insanlarımız doğaya açılamamıştı. Ama artık çözüm süreci sayesinde daha rahat hareket ediliyor."

  Siirt teki dağlarda yamaç paraşütü keyfi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir