Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Silah arkadaşından Necdet Özel hakkında suç duyurusu

  Emekli jandarma astsubay Dinçer Kömoğlu, Lice'de Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel hakkında suç duyurusunda bulundu.
  • 11.06.2014 - 13:37

  Silah arkadaşından Necdet Özel hakkında suç duyurusu #1

  Silah arkadaşından Necdet Özel hakkında suç duyurusu #2

  İskenderun'da yaşayan 43 yaşındaki emekli jandarma astsubay Dinçer Kömoğlu, Lice'deki 2’nci Hava Kuvveti Komutanlığı’ndaki Türk bayrağının gönderden indirilmesi olayıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve 2’nci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Nejat Bilgin hakkında suç duyurusunda bulundu. 

  "ŞANLI BAYRAĞIMIZ İÇİN SAYISIZ ÇATIŞMALARA GİRDİM"

  İskenderun Adliyesi çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan emekli astsubay Dinçer Kömoğlu, hizmet süresinin 11 yılının Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde geçtiğini belirterek, "Sayısız çatışmalara girdim. Birçok silah arkadaşımı şehit verdim. Birçok silah arkadaşım da gazi oldu. Ben bu gün hayattaysamsadece kader diyorum. Şanlı bayrağımızın dalgalanması için silah arkadaşlarımla yıllarca canımızı ortaya koyduk" dedi.

  "BAYRAK İNİYORSA, OLASI SAVAŞ HALİNDE TSK ÜLKEYİ NASIL SAVUNACAK"

  Kömoğlu, açıklamasına şöyle devam etti;

  "Kurtuluş Savaşı’nda dedelerimiz şehit olurken dahi şanlı bayrağımızı yere düşürmeyip silah arkadaşlarına teslim etmeden şehadet şerbetinden içmemişlerdir. Bugün sözde huzur ortamında PKK’lı teröristler tarafından Diyarbakır 2’nci Hava Kuvveti Komutanlığı araç kontrol bölgesinde bulunduğu iddia edilen Türk bayrağı indirilebiliyorsa, olası bir savaş halinde Türk Silahlı Kuvvetleri ülkenin savunma teminatını nasıl verebilecektir? Verilse dahi bu teminat ne kadar inandırıcı olacaktır?

  "BU KOMUTANLARIN İHMALDEN DOLAYI CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM"

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Diyarbakır’daki dehşet verici bu acizliğinden ve şanlı bayrağımızın itibarsızlaştırma girişimine engel olamadıklarından dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’den ve Diyarbakır 2’nci Hava Kuvveti Komutanı’ndan davacı oldum. Bu komutanların yaşanan ihmalden dolayı cezalandırılmasını istiyorum."

  Görüş Bildir