Euro
10.3803
0.69%
Dolar
8.8547
1.06%
Altın
498.84
1.62%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
373.680
-2.57%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Silvan'da hain tuzak imha edildi

  Diyarabkır'ın Silvan ilçesinde PKK^nın yola tuzakladığı el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.
  • İHA
  • 08.04.2016 - 12:05
  Silvan'da hain tuzak imha edildi

  Silvan da hain tuzak imha edildi #1

  Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşların her türlü terör eylemlerinden korunması ve seyahat etme haklarını rahatlıkla kullanması maksadıyla her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

  SİLVAN'DA BULUNAN PATLAYICI İMHA EDİLDİ

  Açıklamada, bu tedbir kapsamında, Silvan ilçesinin Bayrambaşı Mahallesi’nde yapılan mayın ve el yapımı patlayıcı araması çalışmaları esnasında, yolun kenarında 4 adet 12 kiloluk mutfak tüpü amonyum nitrat ile güçlendirilmiş 40 metre kablo tespit edildiği, tespit edilen el yapımı patlayıcıların, patlayıcı madde imha timi tarafından yola zarar vermemek için bulunduğu yerden emniyetli bir yere taşıdıktan sonra patlatılarak imha edildiği belirtildi.

  "FAALİYETLERE DEVAM EDİLECEK"

  Patlama sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı ifade edildi. Açıklamada, "Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla teröristle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

  Silvan da hain tuzak imha edildi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir