Petrol
112.88
1.71%
Euro
17.5059
-0.12%
Dolar
16.6188
0.56%
Altın
974.17
0.55%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
347.349
-0.08%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Sinan Burhan'dan medya kuruluşlarına çağrı

  Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, İstanbul'daki hain saldırıya ilişkin tüm medyayı teröre karşı tek yürek olmaya çağırdı.
  • Ajanslar
  • 12.01.2016 - 14:17
  Sinan Burhan'dan medya kuruluşlarına çağrı

  dernek

  Sinan Burhan, Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan patlamayla ilgili üzüntü duyduğunu belirterek şunları söyledi:

  SALDIRIYI KINIYORUZ

  Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan patlama hepimizi derinden üzmüştür. Sultanahmet'teki alçak saldırıyı Anadolu yayıncılar Derneği ve 250 medya kuruluşu adına kınıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allahtan Rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

  TÜM MEDYA TERÖRE KARŞI BİR OLMALI

  Tüm medyamızın hep birlikte ortak sorumluluk içinde olması gerekmektedir. Terör örgütlerinin panik havasına katkıda bulunulmaması önemlidir. Gün dayanışma günüdür. Gün kenetlenme Teröre karşı ortak tavır alma günüdür. Avrupa’nın göbeğinde gerçekleştirilen haince terör olayları sonrasında tüm Avrupa basını adeta tek vücut olum ortak bir yayıncılık ilkesi ile olaylara yaklaşırken bizler Türkiye’de de bunu layığı ile sergilemeliyiz. Kritik bir coğrafyada bulunan Türkiye üzerine oynanan oyunlara karşı medyamızın da hassas davranarak terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğinden eminiz.

  MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

  Terörün amacına hizmet eden yayınları da şimdiden şiddetle kınadığımızı belirtir, kamuoyunun vicdanında hesap vermelerini dileriz. Bir kez daha bu hain terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allahtan Rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir