Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.225
0.01%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Şırnak'ta terör mağdurları okullarına kavuştu

  Şırnak'ta sokağa çıkma yasağının kaldırılmasından sonra, kente dönen çocuklar okullarına ve arkadaşlarına yeniden kavuştu.
  • AA
  • 14.11.2016 - 17:02
  Şırnak'ta terör mağdurları okullarına kavuştu

  PKK'lı teröristlerden temizlenen kentteki sokağa çıkma yasağının 05.00'ten 22.00'ye kadar kaldırıldığını öğrenen vatandaşların dönüşü sürüyor.

  264 GÜN SONRA..

  Büyük özlem duydukları kente 246 gün aradan sonra aileleriyle dönen çocuklar da okullarına kavuşmanın heyecanını yaşadı. Bir yandan onarım bir yandan da kayıt yenileme işlemlerinin sürdüğü okullarda eğitim öğretime başlanırken, öğrenciler aylar sonra öğretmenleri ve çok özledikleri arkadaşlarıyla buluştu.

  Şırnak ta terör mağdurları okullarına kavuştu #1

  "OKULA YENİ BAŞLAMIŞ GİBİYİM"

  Terör mağduru öğrencilerden Zehra Geren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olaylardan dolayı ailesiyle Şırnak'taki evlerini terk etmek zorunda kalarak, köye yerleştiklerini söyledi. Köyde lise olmadığı için eğitimine devam edemediğini dile getiren Geren, uzun bir aradan sonra yeniden arkadaşlarıyla bir araya gelmenin heyecanını yaşadığını belirtti. Geren, aylardır okulundan uzak kaldığına işaret ederek, "Okula yeni başlamış gibiyim. Çok mutluyum." dedi.

  Şırnak ta terör mağdurları okullarına kavuştu #2

  Merve Tonk da, saldırılardan dolayı evlerini terk ederek, Uludere ilçesindeki yakınlarının yanına yerleştiklerini anlattı. Uzun bir süre eğitimden geri kaldığına dikkati çeken Tonk, sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle kentteki okuluna kavuştuğunu aktardı.

  Şırnak ta terör mağdurları okullarına kavuştu #3

  DÖNER DÖNMEZ OKULA GİTTİLER

  Tonk okulunu çok özlediğini vurgulayarak, "Okula yeni başlamış gibi heyecanlıyız. Okulumu ve arkadaşlarımı çok özlemiştim. Sabahleyin büyük bir heyecanla kalktım. Okulda arkadaşlarımla yeniden bir araya gelmek çok güzel bir duygu." ifadelerini kullandı. Yusuf Ziya Uysal, Şırnak'a döner dönmez okula geldiğini belirtti. Arkadaşlarına kavuşmanın sevincini yaşadığını dile getiren Uysal, okuldan kitaplarını alarak aylar sonra derslerine çalışmaya başlayacağını anlattı. "Bu yıl çalışıp başarılı olmak istiyorum. Daha arkadaşlarımın hepsi gelmemiş, onları bekliyoruz. Onlar da gelirse artık derslerimize başlayacağız." diyen Uysal, Şırnak'a döndüğü için mutlu olduğunu kaydetti.

  Şırnak ta terör mağdurları okullarına kavuştu #4

  Şırnak ta terör mağdurları okullarına kavuştu #5


  Görüş Bildir