Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.697
-1.12%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Şırnak'ta yamaç paraşütü yarışması

  Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü'nce Namaz Dağı'nda, 10 ilden çok sayıda pilotun katılımıyla ilk kez yamaç paraşütü yarışması düzenlendi.
  • DHA
  • 29.06.2019 - 15:53
  • Güncelleme : 29.06.2019 - 15:53
  Şırnak'ta yamaç paraşütü yarışması

  Doğa sporlarının en önemli adreslerinden biri olan Türkiye'de, Şırnak'ta bulunan Namaz Dağı'nda tarihinde ilk kez yamaç paraşütü yarışması düzenlendi. Terörden arındırılan bölge, doğa turizmine kazandırıldı.

  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #1

  2 GÜNLÜK YARIŞ

  Türkiye Hava Sporları Federasyonu'nun desteklediği 'Namaz Dağı Abdullah Karayalçın Hedef Yarışması', sabahın erken saatlerin başladı. Yarışmaya Doğu ve Güneydoğu'nun 10 ilinden 20 pilot katılırken, 2 gün devam edecek olan yarışmada pilotlar Namaz Dağı'nda uçmanın keyfini yaşayacak.

  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #2

  Hedef yarışmasının açılış programına; Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, vatandaşlar ve yamaç paraşütü pilotları katıldı. Programda, yamaç paraşütü pilotları tarafından ziyaretçilere görsel şölen sunuldu.

  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #3

  "ŞIRNAK TERÖR OLAYLARIYLA ANILAN BİR İL OLMAKTAN KURTULDU"

  Etkinliğe katılan Vali Mehmet Aktaş, Şırnak'ın terörle anılan bir kent olmaktan çıktığını söyledi. Şırnak'ta böylesi etkinliklerin devam edeceğini anlatan Vali Aktaş, "Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları ile Türkiye Hava Sporları Federasyonu'nun iş birliğinde ilimizde paraşüt hedef yarışması düzenleniyor. İlimizde hava sporları çok rahatlıkla yapılabilecek bir hava şartlarına ve coğrafi şartlara sahibiz. Özellikle Namaz Dağı, bu noktada çok öne çıkan bir nokta. Türkiye genelinde çok bilinen bir yer. Namaz Dağı'nda arkadaşlarımız çok sıklıkla yamaç paraşütü faaliyetini yapabiliyorlar. Bugün de bunun çok önemli bir ayağını hedef yarışmasını çok geniş katılımla düzenliyoruz. İlimiz artık Allah'ın izniyle kötü olaylarla, terör olaylarıyla anılan bir il olmaktan kurtuldu. İlimizde her türlü sosyal, kültürel aktiviteyi arkadaşlarımız rahatlıkla yapabiliyorlar. Şırnak ilimiz bundan sonra böyle güzellikler, güzel organizasyonlarla anılacak. İnşallah burası bu tür faaliyetlerle daha tanınır hale gelecek. Yine buranın ekonomisine, sosyal yapısına da illaki bu tür faaliyetler çok olumlu katkı verecek." dedi.Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #4

  Şırnak'ın doğal özellikleri ile önemli bir doğa turizmi yeri kazandırılırken, Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Osman Oğrak; bu yarışma düzenlemedik amaçlarının Şırnak'ta yamaç paraşütünün yapıldığına dair bir mesaj vermek istediklerini belirtti. Oğrak, "Artık Şırnak'ın, olaylarla kaygılarla, endişeyle anılmasını değil de sosyal faaliyetlerle huzurla anılmasını istiyoruz. Bu sosyal faaliyetlerin olması Şırnak için hem turizm potansiyeli olarak büyük bir ivme kazandıracaktır." diye konuştu.

  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #5

  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #6


  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #7

  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #8

  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #9

  Şırnak ta yamaç paraşütü yarışması #10

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir