Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
691.000
-2.54%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C
  Şırnak'tan kaçan aile mülteci teknesinde yakalandı

  Şırnak'tan kaçan aile mülteci teknesinde yakalandı

  Şırnak’ın İdil ilçesinde, PKK terörü yüzünden çaresiz kalan bir aile İzmir’in Çeşme ilçesinde sığınmacı teknesine bindi.
  • 23.02.2016 - 14:24

  İdil ilçesinde, güvenlik güçleri terör örgütü PKK üyelerine göz açtırmıyor. Devam eden operasyonlarda örgüte önemli bir zayiat verildi. Bölgedeki terör belasından en çok vatandaşlar etkilendi. Terör nedeniyle evlerini, yaşadığı bölgeyi terk edenler Türkiye’nin farklı illerine yöneldi.

  MÜLTECİ TEKNESİNE BİNDİLER

  Öte yandan, çatışmadan kaçan bir aile soluğu İzmir’in Çeşme ilçesinde aldı. Karısını ve çocuğunu yanına alan çaresiz vatandaş, kaçakçılarla anlaşarak ülkelerindeki iç savaştan kaçan sığınmacıların arasına girdi. Ancak Ege Denizi'nde operasyonlarını hızlandıran güvenlik güçleri, sığınmacılarla birlikte Şırnak’tan gelen vatandaşları ölüm yolculuğuna çıkmadan yakaladı.

  Şırnak'tan kaçan aile mülteci teknesinde yakalandı VİDEO

  Şırnak tan kaçan aile mülteci teknesinde yakalandı #1

  GÜVENLİK GÜÇLERİ ŞAŞIRDI

  Güvenlik güçleriyle görüşen şahıs, eşi ve çocuğuyla birlikte terörden kaçtıklarını ve deniz üzerinden önce Sakız Adasına sonra Almanya’ya gitmek istediklerini anlattı.

  Çaresiz kaldığını ifade eden şahıs, terörden uzaklaşarak ailesi ve çocuğuyla yeni bir yaşam kurmayı amaçladığını söyledi. Böyle bir manzarayla ilk defa karşılaşan güvenlik güçleri, aileyi görünce şaşırdı. Şırnaklı aile, işlemlerin ardından İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir