Euro
8.9762
0.01%
Dolar
7.3678
0%
Altın
441.98
-0.27%
Borsa
1.552
0%
Bitcoin
227.140
-12.31%
7ºC
İstanbul
Bulutlu 7 C
  Şişli Belediyesi'nde iş bırakma eylemi

  Şişli Belediyesi'nde iş bırakma eylemi

  Bazı işçilerin, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle başlattıkları iş bırakma eylemi sürüyor.
  • AA
  • 27.02.2019 - 03:19
  • Güncelleme : 27.02.2019 - 03:19

  DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Zeynel Yiğit, belediye binası önünde bekleyen işçiler adına yaptığı açıklamada, 19 aydır düzenli olarak maaş alamadıklarını ve bu yüzden çok masum, demokratik ve anayasal haklarını kullanarak, iki gündür iş bırakma eylemi yaptıklarını söyledi.

  Şişli Belediyesi nde iş bırakma eylemi #1

  19 AYDIR DÜZENLİ MAAŞ ÖDENMİYOR

  CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'ya seslenen Yiğit, şu iddialarda bulundu:
  "Bizler 19 aydır düzenli maaş alamıyoruz, maaşlarımız 20 gün, 25 gün, 1 ay gerilerden geliyor. Bu ay da cuma günü olunca iki maaşımız içeride olacak. Bu ülkede demokrasiye inanıyorsak, özgürlüklere inanıyorsak özellikle siz söylüyorsunuz, temiz siyaset yapmak istediğinizi söylüyorsunuz, eğer temiz siyasete inanıyorsunuz, buradaki bu kadar işçi arkadaşın göstermiş olduğu bu demokratik tepkiden niye rahatsız oluyorsun, niye bizi siyasete çekiyorsun, niye bize baskı uyguluyorsun, niye bize şantaj yapmaya çalışıyorsun? Belki görevimizi başka türlü sonlandırabilirsin Sayın Milletvekili ama şunu bil, direnişimizi bitiremeyeceksin. Ne zamana kadar biliyor musun, bu işçilerin maaşlarını gününde yatırana kadar."

  Şişli Belediyesi'nde iş bırakma eylemi VİDEO


  "CHP BELEDİYESİNDE BÖYLE DURUMLAR OLDUĞU İÇİN ÖZÜR DİLERİZ"

  Yiğit, Şişli halkından çöpleri toplayamadıkları için özür dileyerek, şunları kaydetti:

  "Ama bu özür bize düşmez. Bu özür Sayın Vekilime düşer. Şunu demeli, 'Şişli halkı, sizden özür dilerim. Cumhuriyet Halk Partisi belediyesinde böyle durumlar olduğu ve bizler de buna müdahale edemediğimiz için bu duruma düştüğünüz için sizden özür dilerim.' Ama Sayın Vekilim sizin adınıza da biz işçiler olarak Şişli halkından özür dileriz, onları mağdur ettiğimiz için. Ama biz de mağdur olduk. Aylıklarımızı alamadığımız için kiralarımızı ödeyemedik, banka kredilerimizi ödeyemedik, çocuklarımıza süt götüremedik."

  Şişli’de günler sonra çöpler toplanmaya başlandı VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir