Şişli'de banka soygunu
DHA

banka

İstanbul'un Şişli ilçesinde Sıracevizler Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesinde gerçekleşen olayda, saaat 14.00 sıralarında bankaya gelen Osman A., bankanın güvenlik görevlisini silah tehtidiyle etkisiz hale getirdi ve görevlinin silahını aldı.

BANKADAN 229 BİN LİRA ÇALDI

Silahını banko görevlisine doğrultan soyguncu, paraların yanında getirdiği çantaya doldurulmasını istedi. Görevlinin çantaya doldurduğu 229 bin TL ile bir miktar dövizi alan soyguncu, koşarak kaçtı. Kaçan soyguncu, elindeki silahı yol üzerindeki boş araziye attıktan sonra taksiye binerek kaçtı.

KISA SÜREDE YAKALANDI

Olayın polise bildirilmesi ile soyguncunun muhtemel kaçış noktaları, polis tarafından tutuldu. Plakası belirlenen taksi, ekiplere anons geçilerek soyguncunun yakalanması için çalışma başlatıldı. Dolapdere trafik ışıklarında fark edilen taksi, yunus ekipleri tarafından durduruldu. Soyguncu, yanındaki silah ve paralarla yakalandı.

BANKADA İNCELEME

Yakalanan soyguncu, gözaltına alınarak Feriköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Banka personeli iki kişi polis tarafından ifade alınması ve yüzleştirme yapılması için Feriköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Soygunun gerçekleştiği yere gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri, bankada incelemelerine devam ediyor.