Petrol
94.94
-3.27%
Euro
18.2492
-0.82%
Dolar
17.9618
0.17%
Altın
1.027
-1.13%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.394
-0.42%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Şişli'de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi

  İstanbul Şişli'deki Güney Kore Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, biber gazı protestosu yaptı.
  • DHA
  • 10.02.2015 - 14:43
  Şişli'de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi

  Şişli de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi #1

  Şişli'deki Güney Kore Başkonsolosluğu önünde toplanan grup 'Biber Gazı Yasaklansın' yazılı pankart açtı.

  Grup adına basın açıklaması yapan inisiyatif sözcüsü Selin Tok, Londra ve Seul'deki demokrasi ve insan hakları kuruluşları ile eş zamanlı olarak yaptıkları açıklamayla Güney Kore'ye işkencenin bir parçası olmaması için çağrıda bulunduklarını belirtti. Tok, açıklamada şunları söyledi;

  TÜRKİYE'YE BİBER GAZI İHRACATINI DURDURMALI

  "Güney Kore işkence ve ölümlerin sorumlusu olmak istemiyorsa Türkiye'ye biber gazı ihracatını durdurmalıdır. Biber gazı denilerek masumlaştırılmaya çalışılan kimyasal silaha karşı daha fazla maruz kalmamak için, bu silahın yasaklanması için mücadeleye devam edeceğiz"

  "BİBER GAZI SAVAŞ SİLAHI"

  Açıklamada söz alan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Şen ise, biber gazının bir savaş silahı olduğunu ve Türkiye'de demokratik haklarını arayan insanlara karşı kullanıldığını söyledi. Şen, Türkiye'de biber gazı kullanımı nedeniyle onlarca kişinin öldüğünü, binlercesinin yaralandığını belirterek, "Biz iddia ediyoruz ki, binlercesi de bu biber gazına maruz kalmanın uzun süre yan etkilerini yaşayacaklar" dedi.

  Şişli de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi #2

  FIRTINA EYLEMCİLERİN PANKARTINI PARÇALADI

  Açıklama sırasında esen şiddetli rüzgar ve soğuk hava eylemcilere zor anlar yaşattı. Eylemciler uzun süre uğraş vermelerine rağmen açtıkları pankartın rüzgardan yırtılarak parçalanmasını önleyemediler. Açıklamanın ardından grup adına iki kişi, konsolosluk yetkililerine, biber gazı ihracatının durdurulmasını talep eden dilekçe verdi.

  Şişli de başkonsolosluk önünde biber gazı eylemi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir