Euro
9.5547
0.4%
Dolar
7.8775
0.2%
Altın
466.15
0.87%
Borsa
1.322
-0.26%
Bitcoin
151.003
1.25%
11ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 11 C

  Sivas-Kayseri yolu kardan kapandı

  Sivas-Kayseri Karayolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.
  • 18.12.2012 - 17:05
  Sivas-Kayseri yolu kardan kapandı

  Sivas-Kayseri yolu kardan kapandı #1

  Sivas-Kayseri Karayolu, Kovalı Kavşağı ile Hanlı arasındaki bölümünde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

  TUNCELİ'DE OKULLAR TATİL

  Öte yandan, Tunceli'de kar yağışı nedeniyle, il merkezi ile Mazgirt ve Pertek ilçelerinde yarın, Nazımiye ilçesinde de hafta sonuna kadar eğitime ara verildi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, il merkezi ile Mazgirt ve Pertek ilçelerinde ilköğretim, ortaöğretim ve anaokullarında yarın, Nazımiye ilçesinde ise hafta sonuna kadar eğitime ara verildiği belirtildi.

  Açıklamada, kar yağışının etkili olduğu ilçelerde kararın Kaymakamlıklara bırakıldığı kaydedildi.

  SİİRT'TE YOLLAR AÇILDI

  Siirt ve ilçelerinde kar nedeniyle ulaşıma kapanan 32 köy yolunun ulaşıma açıldığı belirtildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş, özellikle Baykan, Şirvan ve Pervari ilçelerinde yağan kar nedeniyle 32 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirterek, bu köy yollarında kar temizleme çalışmalarını tamamlayarak ulaşıma açtıklarını söyledi.

  Kurtuluş, kar yağışının aralıklı olarak devam ettiği birkaç yerde de ekipleri hazır bulundurduklarını sözlerine ekledi.

  DİYARBAKIR'DA 100 KÖYÜN YOLU KAPANDI

  Bu arada, Diyarbakır'da dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle yaklaşık 100 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Akyol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Kulp, Lice, Çüngüş, Çermik ve Ergani'ye bağlı yaklaşık 100 köyün yolunun kapandığını belirtti. Akyol, iş makinelerinin kapalı köy yollarının yeniden açılması için yoğun bir çalışma başlattığını söyledi.

  Bu arada kar yağışının etkili olduğu Ergani ilçesinde 15 köy ve 19 mezra yolunun kapandığı öğrenildi. Kaymakam Erdinç Yılmaz, yürütülen çalışmalarla 9 köy ve 11 mezranın yolunun ulaşıma açıldığını ifade etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir