Petrol
96.12
-0.55%
Euro
18.328
0.16%
Dolar
17.9614
0.07%
Altın
1.031
-0.02%
Borsa
2796
0.00%
Bitcoin
429.499
0.74%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Sivas Ülkü Ocakları Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yürüdü

  Sivas'ta Ülkü Ocakları üyesi yaklaşık bin kişi, üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun karşıt görüşlü öğrenciler tarafından bıçaklanarak öldürülmesine tepki gösterdi.
  • DHA
  • 22.02.2015 - 21:33
  Sivas Ülkü Ocakları Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yürüdü

  sivas

  İzmir Ege Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun hayatını kaybetmesi, Sivas'ta Ülkü Ocakları tarafından protesto edildi. Ocak önünde toplanan grup, Çakıroğlu'nun dev fotoğrafı ile Türk bayrakları taşıyarak tarihi Kale Cami'ne yürüdü.

  İKİ CADDE TRAFİĞE KAPATILDI

  'Burası Türkiye, ya sev ya terket', 'Şehidim hakkını helal et bize' sloganları atarak yürüyen grup için Atatürk Caddesi ve İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı. Yürüyüşe, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ragıp Özkan ve kentte faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

  CENAZE NAMAZI KILINDI

  Grup, Çakıroğlu için ikindi namazına müteakıben Kale Cami'nde gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra sloganlar atarak tekrar ocağa döndü. Ükücüler, yürüyüş güzergahları üzerindeki Ak Parti il binasını dönerek, burada da parti aleyhine çeşitli sloganlar attı. Ardından ocak önüne gelen grup adına basın açıklaması yapan Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, şunları söyledi;

  Sivas Ülkü Ocakları Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yürüdü #2

  KANI BOZUK ÖĞRENCİLER ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERE SALDIRDI

  "Üniversite kampüslerini terör örgütü kamplarına çeviren eli kanlı teröristler, söz konusu üniversiteyi adeta saldırı üssü olarak kullanmaya başlamışlardır. Üç günden beri kampüste kargaşa çıkartan kanı bozuk hainler, ülkücü öğrencilere saldırarak Fırat Çakıroğlu isimli gönüldaşımızı bıçaklı saldırı ile yaralamıştır. Yaralanan arkadaşımız, bölücü canavarların olay yerine gelen ambulansı engellemesi sonucu şehit düşmüştür. 'Çözüm' adı altında başlatılan yıkım süreci emarelerini göstermeye devam etmektedir. Şımartılan, her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü terör örgütü şehirlerde sokaklarda ve okullarda kin kusmayı sürdürmektedir.

  EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ

  Bu süreçten bölücüler daima karlı çıkmış, imtiyazlar koparmış ve başta İmralı'daki bebek katili olmak üzere teröristler adeta masumlaştırılmıştır. Bu taviz sürecinden yüz bulan şeref yoksunu bölücüler, ülkücü gençleri hedef almaktadırlar. Sizlerin saraylarınızda otururken yaptığınız açılımın ceremesini Türk millleti ve ülkücüler çekmektedirler. Bu vesileyle devlet erkanına seslenmek istiyoruz, elim saldırıyı gerçekleştirenlerin en ağır şekilde cezalandırılması hükümetin namus borcudur."

  Sivas Ülkü Ocakları Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yürüdü #3

  Yürüyüş, İsitklal Marşı okunarak ülkücü yemini edilmesinin ardından olaysız şekilde sona erdi.

  Sivas Ülkü Ocakları Fırat Yılmaz Çakıroğlu için yürüdü #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir