Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
491.799
-1.24%
12ºC
İstanbul
Puslu güneşli 12 C

  Sivaslı kuru ağaç dallarını yakarken kendini yaktı

  Sivas'ın Şarkışla İlçesi'nde 61 yaşındaki Ömer Şadol bahçesindeki kuru ağaç dallarının üzerine benzin dökerek yakmak istedi.
  • 19.12.2015 - 14:38
  Sivaslı kuru ağaç dallarını yakarken kendini yaktı

  Olay, Yapıaltı Köyü yakınlarında meydana geldi. Evli ve 5 çocuk babası Ömer Şadol, bahçesindeki kavak ağaçlarının kuruyan dallarını toplayarak yakmak istedi ancak, başarılı olmadı.

  Sivaslı kuru ağaç dallarını yakarken kendini yaktı #1

  Şadol, bunun üzerine dalların üzerine benzin dökerek yeniden yakmayı denedi. Alevin bir anda parlamasıyla elbiseleri tutuşan Şadol, söndürmek için bir süre çaba harcadıktan kendini yere atarak yuvarlanmaya başladı. Elbiseleri söndükten sonra yakınları tarafından Şarkışla Devlet Hastanesi’ne götürülen Şadol, burada yapılan müdahale ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Elleri, kolları, sırtı ve bacağında 2’nci derece yanıklar oluşan Şadol, yanık tedavi merkezinde tedaviye alındı. Şadol’un sağ kolundaki derin yanıklar nedeniyle bacağından parça alınarak ameliyatla buraya konuldu.

  "DERİN YANIKLAR VAR"

  Yanık Tedavi Merkezi sorumlusu Prof.Dr. Mustafa Turan, şöyle dedi:

  "Hastamızın ağır yanıkları vardı. Vücut yüzeyinin yüzde 20’sinde bir bölümü derin yanıkları da vardı. Tam kat cilt bütünlüğü olmayan bir alanımız vardı, orayı da ayağından aldığımız parçayla yama yaparak tedavi ettik. Durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir