Petrol
96.42
0.11%
Euro
18.4093
0.72%
Dolar
17.8333
-0.37%
Altın
1.031
-0.21%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
430.312
3.17%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Sivil Havacılık Akademisi'nin temeli atıldı

  Teknik Yardım Projesi kapsamında yapılcak olan "Türk Sivil Havacılık Akademisi"nin temeli düzenlenen bir törenle atıldı.
  • DHA
  • 07.09.2016 - 15:17
  Sivil Havacılık Akademisi'nin temeli atıldı

  Sivil Havacılık Akademisi nin temeli atıldı #1

  Törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Francois Begeot, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, DHMİ Genel Müdürü Serdar Yıldırım, THY Genel Müdürü Temel Kotil, AB Ulaştırma Genel Müdür Yardımcısı Matthew Baldwin, Havayolu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

  ATATÜRK HAVALİMANI'NIN A KAPISI BÖLGESİNE YAPILACAK

  Atatürk Havalimanı yeni A Kapısı bölgesinde yapılacak olan “Türk Sivil Havacılık Akademisi”nin temel atma töreninde bir konuşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, yapılacak olan Sivil Havacılık Akademisinin Türkiye'nin yanı sıra bölge ülkelerinden de gelecek personele uluslararası standartlarda eğitim vereceğini belirterek, şunları söyledi:

  "TEKNİK KAPASİTENİN GELİŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM"

  "Asya, Avrupa ve Afrika'nın bağlantı noktasında bulunan Türkiye, ülkeleri ve kıtaları birbirine bağlayan bir köprü olarak, geleceğin sivil havacılıktaki en önemli hatlarından biri olma potansiyeline sahiptir. Bugün burada bulunma vesilemiz olan Sivil Havacılık Akademisi de, sadece ülkemiz için değil, bu coğrafyaya hizmet edecek en büyük havacılık akademisi olacaktır. En modern tesis imkanları ve eğitim araçlarıyla donatılacak olan Sivil Havacılık Akademisi'nin Avrupa Birliği'yle uyumlu olarak havacılıkta insan kaynağının ve teknik kapasitenin geliştirilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum.

  78 milyon nüfusu ile Avrupa Birliği'ne aday ülke olan Türkiye'nin, 40 milyon doğrudan yolcu taşıması ile ABD'den sonra Avrupa Birliği'ne en fazla sefer yapan ülke ve Avrupa'da en hızlı büyüyen pazar olduğu belirtilerek, Avrupa Birliği'nin ülkemizle havacılık anlaşması yapmasının önemine vurgu yapılmıştır."

  Sivil Havacılık Akademisi nin temeli atıldı #2

  SİVİL HAVACILIK AKADEMİSİ

  Türk Sivil Havacılık Akademisi'nin 2017 yılı sonuna kadar faaliyete başlaması ve AB müktesebatı ile uyumlu olarak kamu ve özel sektörde insan kaynağının ve teknik kapasitenin geliştirilmesine katkı sağlaması hedefleniyor. Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkelerine sivil havacılık eğitimleri alanında öncülük edecek akademinin, yıllık 2 bin dolayında yerli ve yabancı kursiyere eğitim verme kapasitesi ile bölgedeki en büyük eğitim merkezi olması planlanıyor.

  Avrupa ve dünyadaki diğer sivil havacılık eğitim merkezleri ile rekabet edecek düzeyde hizmet vermesi amaçlanan akademi, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) ile işbirliği içinde burslu eğitim imkanı da sunuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir