Petrol
87.01
2.52%
Euro
17.8518
0.92%
Dolar
18.5233
0.41%
Altın
984.07
1.88%
Borsa
3205
-1.86%
Bitcoin
362.335
-3.53%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Soğuk hava gidiyor

  Ülkeyi etkisi altına alan soğuk hava yurdu terk ediyor.
  • 17.03.2012 - 08:51
  Soğuk hava gidiyor

  Soğuk hava gidiyor #1

  Soğuk hava ve kar yağışının Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Van, Bitlis, Şırnak,Hakkari) ile Sivas, Siirt, Erzincan ve Ardahan çevrelerinde etkili olduktan sonra ülkemizi terk edeceği tahmin ediliyor.

  Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  SICAKLIKLAR ARTIYOR

  Hava sıcaklığı: Ülkemizin batı kesimlerinde 3 ila 5 derece artacağı, doğu kesimlerinde ise 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

  Rüzgar: Genellikle kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR

  Çığ uyarısı: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  Buzlanma ve don olayı uyarısı: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  Kuvvetli rüzgar uyarısı: Rüzgarın; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  Kar erimeleri uyarısı: Hava sıcaklığında beklenen artış nedeni ile yerde kar örtüsü bulunan kuzey iç ve doğu bölgeler ile yüksek kesimlerde kar erimeleri görüleceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


  Görüş Bildir