Petrol
110.99
0.27%
Euro
17.4047
0.62%
Dolar
16.3237
1.54%
Altın
968.41
0.22%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
485.703
2.26%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar

  Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi, sokağa çıkma yasağı sonrası görüntülendi.
  • İHA
  • 21.03.2016 - 10:30
  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #1

  Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde, 15 Mart’ta teröristlerce çıkan çatışmada bir polisin şehit olmasının ardından ilan edilen sokağa çıkma yasağı, sabah saatlerinde kaldırıldı.

  BİRÇOK EV VE İŞ YERİ KULLANILAMAZ HALDE

  Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından evlerini terk eden vatandaşlar, tekrar yerleşim yerlerine dönerken, birçok evin çıkan çatışmalarla birlikte kurşunların isabet etmesiyle kullanılamaz hale geldiği görüldü. Nükhet Coşkun Caddesi üzerinde bulunan hemen her iş yerine kurşun isabet ederken, bazı iş yerleri de camları kırılarak hırsızların hedefi olmuş...

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #2

  KAPILAR KIRILMIŞ, EŞYALAR TALAN EDİLMİŞ

  Yasağın ilan edildiği Kaynartepe Mahallesi’ndeki evlerine giden vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yasağın kalkmasıyla birlikte evlerine gitmek isteyen vatandaşlar, evlerinin kapılarının kırıldığını gördü. Birçok evdeki eşyaların talan edildiği görülürken, bazı evlerin duvarlarının da teröristlerin kaçması için delinmeye çalışıldığı görüldü.Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #3

  AÇIK RÖGAR KAPAKLARI ŞAŞKINLIĞA NEDEN OLDU

  Sokağa çıkma yasağı boyunca terör örgütü mensuplarının kaçmak için kullandığı rögar kapakları şaşkınlığa neden oldu. Hemen her sokakta bulunan bazı rögar kapaklarına kurşun isabet ettiği görülürken, çoğu rögar kapağının ise açık olması dikkat çekti.

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #4

  CADDEYİ GÖZLEYEN KAMERALAR TAHRİP EDİLMİŞ

  Öte yandan, Nükhet Coşkun Caddesi üzerindeki esnafın, artan hırsızlıkları önlemek amacıyla elektrik direğine yerleştirdiği güvenlik kameraları da kurşunların hedefi oldu.

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #5

  Teröristler, kayıt almaması için güvenlik kameralarını kullanılamaz hale getirdiği öğrenildi. Ayrıca, yasak boyunca çıkan çatışmalar nedeniyle sokak aralarında bulunan elektrik direkleri ile apartman duvarlarına çok sayıda kurşun isabet ettiği görüldü.

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #6

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #7

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #8

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #9

  Sokağa çıkma yasağı sonrası Diyarbakır Bağlar #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir