Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
701.585
1.09%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  Sokakta sigara yasağına uymayan 4 kişiye ceza kesildi

  Kastamonu Valisi Avni Çakır, koronavirüs tedbirleri kapsamında şehir merkezindeki kalabalık yerlerde sigara yasağına uymayan 4 kişiye cezai işlemi uygulandığını söyledi.
  • AA
  • 17.09.2020 - 14:03
  Sokakta sigara yasağına uymayan 4 kişiye ceza kesildi

  Kastamonu kent merkezinde denetimlerde bulunan Vali Avni Çakır, esnafı kolonya, dezenfektan, sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.

  Çakır gazetecilere yaptığı açıklamada, 10'dan fazla ekibin kent merkezindeki iş yerleri ve sanayi kuruluşlarını denetlediğini söyledi.

  "BAZEN CEZA KAÇINILMAZ OLUYOR"

  Maske konusunda önemli yol katedildiğini vurgulayan Çakır, "Bu süreçte çağrılarımız, uygulanan cezalar ve sizlerin de değerli katkıları ile maske konusunda ilimiz çok ciddi aşamaya geldi. Sokakta maske takmayan vatandaşımız kalmadı gibi oldu. Bununla ilgili son iki haftadır yoğun bir ceza uygulamasına gittik. Ceza uygulaması olmadan bu işin çözülmesini istiyoruz ama maalesef bazen ceza kaçınılmaz oluyor." dedi.

  Sokakta sigara yasağına uymayan 4 kişiye ceza kesildi #1

  18 KİŞİ İZOLASYONA ALINDI

  Yurtlarda izolasyonun devam ettiğini aktaran Çakır, bu hafta uygulamaya konulan izolasyon kurallarına uymayanların yurtlarda zorunlu ikamete tutulması kuralı kapsamında şu ana kadar 18 vatandaşın KYK yurtlarında izolasyona alındığını bildirdi.

  Çakır, "10 tanesi pozitif vaka 8'i de temaslı. 10 pozitif vaka çok ciddi bir rakam. Bu insanları biz tespit etmeseydik sokaklarda pervasızca hastalığı yaymaya devam edecekti. Biz zorla kimseyi izolasyona tabi tutmak istemiyoruz ama zorunlu kaldığımız noktalar oluyor." ifadelerini kullandı.

  Sokakta sigara yasağına uymayan 4 kişiye ceza kesildi #2

  4 KİŞİYE SİGARA CEZASI

  Sigara yasağıyla ilgili denetimlerin sürdüğünü de belirten Çakır, sözlerini şöyle tamamladı:"Sigara ile ilgili yasaklama kararını salı günü aldık. Duyuru işlemlerimizi yaptık, anonslarımızı tekrar ediyoruz. Dün itibariyle 4 vatandaşımıza cezai işlem uyguladık. Bu konuda çok kararlıyız. Almış olduğumuz kararlara uymayan vatandaşlara cezayı tavizsiz bir şekilde uygulayacağız."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir