Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
492.996
3.18%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Provokasyon kokan haber

  Provokasyon kokan haber

  Sol Haber Portalı, "Kardan adam yapan erkek ve kız öğrenciler gericilerin saldırısına uğradı" başlığıyla yeni bir algı operasyonuna imza attı.
  • Detay Haber
  • 19.02.2015 - 01:30

  sol haber

  Toplumsal olayları körüklemeyi kendine görev edinen bir kısım medyanın dünden bugüne yaptığı provokatif haberlere bir yenisi daha eklendi.

  İstanbul'da Güngören Konuş Yüksek Öğrenim Yurdu önünde, bir kız ve erkek öğrencinin yurdun, karma yurt olmasından rahatsız olan vatandaşlar tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi.

  Sol Haber Portalı, söz konusu haberi şu satırlarla duyurdu:

  Öğrencilerin aktardığı bilgiye göre; yurda saldıranlar "Kızlı erkekli burada kalamazsınız" dediler.

  soL'a konuşan bir öğrenci, sabah saatlerinde bir yurt çalışanının darp edildiğini, akşam ise 2 kız ve 2 erkek öğrencinin kardan adam yaparken gericilerin saldırısına maruz kaldığını, kız öğrencilere ağır hakaretler edildiğini, erkek öğrencilerden birinin ise yine darp edildiğini söyledi. Yurdun içine giren 9 kişilik gerici grup, karma yurt istemediklerini, yurda molotof kokteyli atacaklarını söyleyerek öğrencileri tehdit etti. Öğrenci, polislerin arka sokaktaki merkezlerinden yurda gelmelerinin 2,5 saat sürdüğünü söyledi.

  Öğrenciler, yurdun dışına tek başına çıkmak istemediklerini, gericilerin kendilerine pusu kurabileceğini, bir süredir benzer saldırıları yaşadıklarını belirtiyorlar.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir