Euro
9.4565
0.01%
Dolar
7.8254
-0.08%
Altın
456.22
-0.13%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
147.561
-2.83%
6ºC
İstanbul
Bulutlu 6 C

  Soylu: KHK yoluyla 33 bin kişi ihraç edildi

  İçişleri Bakanı Soylu, "Emniyet teşkilatından 17-25 Aralık ve 15 Temmuz sonrasında sadece KHK yoluyla ihraç edilenlerin sayısı, yaklaşık 33 bindir" diye konuştu.
  • AA
  • 23.09.2019 - 10:02
  Soylu: KHK yoluyla 33 bin kişi ihraç edildi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi" Çalıştayı'na katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Soylu: KHK yoluyla 33 bin kişi ihraç edildi #1

  İLKESEL GÜVENLİK YÖNETİMİ ORTAYA KONULACAK

  Politikalarının; yüksek ahlaklı, yüksek teknik ve teknoloji kapasiteli, iyi eğitimli, olay ve tehdit sayısına göre optimum düzeyde belirlenmiş sayıda ve mutlaka görevde uzmanlaşmayı önceleyen bir anlayışla oluşturulan bir kolluk personeli yapısına ulaşmak olduğunu belirten Soylu, bu personel yapısıyla 15 Temmuz sonrasında tepkisel değil, ilkesel bir güvenlik yönetimi ortaya koymayı amaçladıklarını ifade etti.

  Soylu: KHK yoluyla 33 bin kişi ihraç edildi #2

  "DENİZDE VE KARADA GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI İLE UĞRAŞIYORUZ"

  Soylu, "Bir yandan PKK, FETÖ, DEAŞ, aşırı sol terör örgütlerinin oluşturduğu tehditleri eş zamanlı olarak bertaraf etmeye çalışırken, bir yandan da trafik güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz. Bir yandan uyuşturucuyla mücadele ediyoruz, diğer yandan şehirlerdeki asayişi takip ediyoruz. Bir yandan siber suçlarla yüksek seviyede bir mücadele içerisindeyiz, öte yandan denizde ve karada göçmen kaçakçılığı ile uğraşıyoruz." diye konuştu.

  Soylu: KHK yoluyla 33 bin kişi ihraç edildi #3

  İHRAÇ EDİLENLERİN SAYISI 33 BİN

  İçişleri Bakanı Soylu, "Emniyet teşkilatından 17-25 Aralık ve 15 Temmuz sonrasında sadece KHK yoluyla ihraç edilenlerin sayısı, yaklaşık 33 bindir. Gerçekleştirdiğimiz alımlarla bu gerilemeyi kapattık ve artıya geçtik. Şu an emniyet hizmetleri sınıfında görev yapan personel sayımız 306 bin kişidir. Bu önemli bir rakam." dedi.

  Ayrıca Soylu, "Personel noktasında bahsettiğim ilkeler ışığında attığımız önemli bir adım da çarşı ve mahalle bekçileri adımımız oldu. Tehdidin çeşitlenmesi karşısında kolluğun çeşitlenmesi anlayışımızın bir yansımasıdır. Yani çarşı ve mahallede asayişin sağlanması için ayrı bir birim kullanma yoluna gittik. Bu noktada bizzat Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, bir süredir işlerliğini kaybetmiş olan bekçilik müessesesini yeniden ihya ettik. 2016'dan itibaren yeni alımlar yaptık ve bugüne kadar ülke genelinde 19 bin 600 bekçiyi göreve başlattık. Eski dönemden kalanlarla halen bekçi sayımız 21 bin 300'dür. 8 bin 242 arkadaşımızın da alım süreci devam etmektedir. Bu sayede 30 bine yaklaşmış olacağız." dedi.

  Bakan Soylu: KHK yoluyla 33 bin kişi ihraç edildi ViDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir