Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.550
0.04%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Soylu: Van'daki saldırının elebaşlarından biri yakalandı

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'da gerçekleştirdiği çeşitli ziyaret ve incelemelerin ardından Trabzon'a geldi.
  • AA
  • 14.09.2016 - 05:20
  Soylu: Van'daki saldırının elebaşlarından biri yakalandı

  Soylu: Van daki saldırının elebaşlarından biri yakalandı #1

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'daki terör saldırısına ilişkin, "Arkadaşlarımız orada sonuca yönelik çalışıyorlar, özellikle bu işin faili ve failleri konusunda önemli adımlar atıyorlar, atacaklar. Zaten patlamanın sabahında çok önemli bir operasyon gerçekleştirdiler ve elebaşlarından birisini aldılar." dedi.

  VAN'DAN TRABZON'A GELDİ

  Trabzon'a gelen Soylu, havalimanında Vali Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu ve Adnan Günnar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

  Soylu: Van daki saldırının elebaşlarından biri yakalandı #2

  BOMBAYI PATLATANLAR BU ÜLKENİN VATANDAŞI DEĞİL

  Soylu, Trabzon Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, hem bayramlaşmak hem de terör saldırısı nedeniyle ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Van'a gittiğini hatırlattı. Bomba yüklü aracın patlatıldığı alanı gördüğünü, yaralıları ziyaret ederek "geçmiş olsun" dileklerini ilettiğini belirten Soylu, şöyle devam etti: "Bu, olayın olumsuz tarafı... Ama olayın bir başka boyutu var ki bunu da hem milletimizin hem de ülkemizin bir şekilde bilmesini isterim. Birincisi şu; Van'a komşu ülkelerden gelen insanların, bu bombayı patlatanların bu ülkenin vatandaşı olmadığını ama kendilerinin bu ülkeyi çok sevdiklerini ve bu ülkeden vazgeçmeyeceklerini söylediklerini bir kere aziz milletimize ifade etmek isterim.

  İNSANLARIN YÜZÜNDE UMUT VARDI

  İkincisi; sokakları, hastaneleri gezdik, yüzlerce insanla karşılaştık ve her birinin özünde ve yüzünde bir umut vardı. Aslında kötü bir olayla karşılaşılmış, belki de onun etkisi olması gerekirdi ama tam tersi bir umut vardı."

  Soylu: Van daki saldırının elebaşlarından biri yakalandı #3

  İSTANBUL'DAKİ KUNDAKLAMANIN FAİLLERİNDEN BİRİ DE YAKALANDI

  Van'dan çok büyük bir heyecanla ayrıldığını söyleyen Soylu, şunları kaydetti: "Oradaki arkadaşlarımızın motivasyonu, Van halkının ortaya koymuş olduğu sağduyulu irade, bizim sorumluluklarımızı daha yüklenerek adım atmamızı gerçekleştiriyor. Arkadaşlarımız orada sonuca yönelik çalışıyorlar, özellikle bu işin faili ve failleri konusunda önemli adımlar atıyorlar, atacaklar. Zaten patlamanın sabahında çok önemli bir operasyon gerçekleştirdiler ve elebaşlarından birisini aldılar. Türkiye'nin her tarafında bunlar devam etmektedir. Yine İstanbul'da bir kundaklamayı gerçekleştirenleri de polis ele geçirdi. Şunu söylemek istiyoruz; terör ve teröristlerin ensesindeyiz ve güvenlik kuvvetlerimiz bu konuda ellerinden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışıyorlar, milletimizin huzuru, sükunu için."  Görüş Bildir