Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.3708
-0.10%
Dolar
16.6361
-0.01%
Altın
972.78
-0.02%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
341.417
-0.44%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Sözleşmeyle satılan kız İstanbul'da

  Babası tarafından 13 yaşında sözleşmeyle satılan E.Y., İstanbul'da.
  • 04.02.2012 - 16:07
  Sözleşmeyle satılan kız İstanbul'da

  Sözleşmeyle satılan kız İstanbul da #1

  Antalya'da 6 yıl önce 13 yaşındayken babası Osman Y. tarafından, inşaat malzemesi ticareti yapan 54 yaşındaki Yusuf A.'ya sözleşmeyle 5 bin lira karşılığında satılan ve bu kişinin tecavüzüne uğradığı belirtilen 19 yaşındaki E.Y., psikolojik destek almak için bu sabah Sivas'tan uçakla İstanbul'a geldi.

  6 yıl önce meydana gelen olaydan sonra Sivas'a göç eden ailesinin yanında olduğu DHA ekibi tarafından ortaya çıkarılan ve bugün 19 yaşında olan E.Y., konunun gündeme gelmesinin ardından ailesiyle birlikte oturduğu evden ayrılarak bilinmeyen bir adrese gitti.

  PSİKOLOJİK DESTEK ALMAK İÇİN İSTANBUL'A GELDİ

  E.Y.'nin annesi Gülay Y. ve babası Osman Y.'nin özel bir televizyon kanalında dün canlı yayına katılmasından sonra, programın konuklarından Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli'nin psikolojik destek vermek için yapılan teklif üzerine E.Y. bugün uçakla İstanbul'a gitti.

  TEK BAŞINA YOLCULUK ETTİ

  Bilet bilgileri son ana kadar gizli tutulan ve bu sabah Sivas Havaalanı'na yanında 3 kişiyle birlikte gelen E.Y., soruları yanıtsız bıraktı. Bilet işlemlerini yaptırdıktan sonra bir süre bekleyen E.Y. daha sonra güvenlik kontrolünden geçerek tek başına uçağa bindi.

  E.Y.'nin İstanbul'da yakınları tarafından karşılanacağı öğrenildi. E.Y.'nin üzgün ve moralinin bozuk olduğu görüldü. E.Y.'nin iki gün psikolojik destek göreceği öğrenildi.

  GÜVENLİK GEREKÇESİYLE ÖZEL HÜCREDE

  Bu arada pazartesi günü yapılan duruşmada tutuklanan 54 yaşındaki Yusuf A. Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi'nde 'can güvenliği' gerekçesiyle bulunduğu koğuştan özel hücreye alındı.

  Tutuklamanın ardından, mahkum ve tutukluların 'Damatlar koğuşu' olarak adlandırdıkları ve tecavüz tutuklularının bulunduğu koğuşa konulan Yusuf A.'nın, olayın basında yer almasının ardından avukatı Hacı Ömer Çelebi'nin, "Müvekkilimin can güvenliği yoktur. Cezaevi yönetiminin gerekli tedbirleri almasını taleb ediyorum" başvurusu üzerine tek kişilik özel hücreye alındığı belirtildi.

  Çıkan haberlerin ardından başka mahkum ve tutukluların saldırma ihtimaline karşı özel hücreye alınan Yusuf A.'nın intihar edebileceği ihtimaline karşı da ayakkabı bağcıkları ve kemeri alındı, yemekler ve çay da plastikten tabak, kaşık, çatal ve bardakla veriliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir