Euro
10.3681
0.48%
Dolar
8.8674
0.57%
Altın
495.02
-0.24%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
373.322
-1.56%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Sultanahmet kurbanlarının yakınlarına ömür boyu tatil

  Sultanahmet kurbanlarının yakınlarına ömür boyu tatil

  Antalya'nın Kemer İlçesi Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül, saldırıda ölen 10 Almanın yakınlarına ömür boyu tatil için girişim başlattı.
  • 19.01.2016 - 15:54

  İstanbul'un tarihi mekanlarından Sultanahmet'te 12 Ocak'ta düzenlenen intihar saldırısında 10 Alman turist öldü, 15 kişi de yaralandı. Kemer Belediyesi, saldırıda ölen Alman turistlerin birinci derece yakınlarına ömür boyu tatil için girişim başlattı. Belediye Başkanı Mustafa Gül, Almanya'nın Antalya Konsolosluğu'na yazı göndererek ailelere ömür boyu tatil sözü verdiklerini söyledi. Başkan Gül, şöyle dedi:

  "ACILARINI BİR AN OLSUN DİNDİRMEK İÇİN.."

  "Bu benim belediye başkanı olduğum sürece devam edecek. Ama bu koltuğa kim oturursa otursun bu duyarlılık içersinde olacaklarını düşünüyoruz. Oradan gelecek olanlara ev sahipliği yapmak, acılarını bir an olsun dindirebilmek için böyle bir fikir ortaya koyduk. Antalya Konsolosluğu'ndan da hemen dönüş yapıldı. 29 Ocak tarihinde kendileriyle bir görüşme yapacağız. Bunu büyükelçilikle de paylaşıp, onlara maddi bir şey veremeyiz ama manevi olarak destek olabilirsek, Kemer Belediye Başkanı, hem de bir Türk vatandaşı olarak mutlu olacağım."

  Konsolosluktan ailelerin adreslerini alacaklarını ve Almanya'da düzenlenecek turizm fuarına gittiklerinde onları ziyaret edeceklerini vurgulayan Başkan Gül, şöyle dedi:

  Sultanahmet kurbanlarının yakınlarına ömür boyu tatil #1

  "AİLELERİNİ ALMANYA'DA ZİYARET EDECEĞİZ"

  "Sultanahmet'te hayatını kaybedenlerin evlerine kadar gidip ailelerini bizzat ziyaret etmek büyük bir manevi katkı olacaktır. Bunu da Kemer gibi bir turizm kentinin belediye başkanı olarak yapmak bizim görevimiz diye düşünüyorum. Bazı otelci arkadaşlarımla bunu paylaştım ve onlar da 'Mutlaka biz de gelelim sizinle başkanım' dediler. Yeter ki adreslerini tespit edelim gidip evlerine kadar ziyaretimizi yapacağız."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir