Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.066
0.59%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Sultangazi'de başıboş köpekler genç kıza saldırdı

  Alışveriş merkezi önünde köpeklerin saldırısına uğrayan genç kızın yardımına, çevredekiler yetişti.
  • DHA
  • 28.12.2019 - 09:01
  Sultangazi'de başıboş köpekler genç kıza saldırdı

  İstanbul Sultangazi'dei bir alışveriş merkezi önünde dolaşan başıboş köpekler, 20 yaşındaki Arzu Kılınç'a saldırarak ayağından ısırdı.

  ÇEVREDEKİLERİN YARDIMIYLA KURTULDU

  Köpeklerin arasında kalan Kılınç'ın yardımına, yoldan geçen bir aile ve Burak Yıldız isimli genç koştu. Kılınç, kendisine yardım edenlerin uğraşları sonucu köpeklerin arasından çıkarılarak kurtarıldı.

  Sağ ayağından ısırılan Kılınç, Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü.

  Sultangazi de başıboş köpekler genç kıza saldırdı #1

  ''NEYSE Kİ BİR AİLE VE BİR GENÇ GELİP BENİ KURTARDI''

  Yaşadığı korkunç anlarını anlatan Arzu Kılınç, "Akşam AVM'nin kapısından çıktım. Köpekleri gördüm, korktum. Çünkü kimse yok, karanlık. Köşeden gitmeyi tercih ettim. Gittim ama köpekler bana kinliymiş gibi bir anda saldırdı. Bir adım dahi atamadım, kaçamadım. Peşimden gelmesinler diye yavaş gidiyordum. Neyse ki, bir aile ve bir genç gelip beni kurtardı. Hastaneye götürdüler. O insanlar karşıma çıkmasaydı belki o 5-6 köpek beni midelerine alırlardı. Çok korkunç bir şeydi." dedi.

  Sultangazi de başıboş köpekler genç kıza saldırdı #2

  "ÖLME RİSKİM ÇOKTU"

  Birden fazla köpeğin saldırısına uğradığını söyleyen Kılınç, "Niye ben? Onu da anlamadım. Köpekleri çok severim. Tiksinmem bile. Sokak köpeklerini öperim, yüzümü yalarlar. Asla itekleyip, itmem. Hatta yanlarına gidip severim. O gece köşeden gitmemin sebebi yanlarından gitmemem. Çünkü yanlarından gitsem kendimi tutmayıp onları severdim. Yanlarından geçmiş olsaydım çok kötü şeyler olurdu. İyi ki sevmeye kalkmadım. Ya elimi kopartırdı veya boynumu, yüzümü ısırırlardı. Ölme riskim çoktu. Çünkü bir tane köpek değil, birden fazlaydı. Şu an çok korkuyorum cidden. Artık küçücük bir köpeğin yanından bile geçemeyeceğim gibi. Bence onların toplanması lazım. Sonuçta ben de hayvan severim ama topladıkları zaman onlara işkence yapmıyorlar sonuçta. İnsanları koruyorlar, ki onları da koruyorlar. Belki ben onu vurabilirdim, vurmadım. Ama başkası saldırdığı için vurabilirdi." diye konuştu.

  Sultangazi de başıboş köpekler genç kıza saldırdı #3

  ''ŞU AN YARAYI DİKEMİYORLAR''

  Daha önce de benzer durumların yaşandığını belirten Kılınç, "Hatta birkaç kişiyi kurtardılar. Bazen çocukların çığlıkları, korkup kaçmaları, ucuz kurtulmaları oldu. Zaten yaklaşamıyoruz köpeklere. Çok saldırganlar. Çok güçlüler. Beni resmen salladılar. Şu an yarayı dikemiyorlar. Yaram ne zaman iyileşir de ayağımın üzerine basabilirsem ancak o zaman çalışabilirim." dedi.

  Sultangazi de başıboş köpekler genç kıza saldırdı #4

  "BACAĞINDA KANAMA VARDI"

  Arzu Kılınç'ın yardımına koşan Burak Yıldız ise, "O sıra tam iş çıkış saatime denk gelmişti. Havlama seslerini duydum. Baktım o sırada köpekler arkadaşın etrafında, bir ailede yardım etmeye çalışıyordu. Ben de hemen koşarak geldim. Köpekleri dağıttık. Bacağında da kanaması vardı. Kucağıma aldım koşa koşa hastaneye götürdüm.'' diye konuştu.

  Öte yandan, Sultangazi Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin genç kıza saldıran köpekleri ve çevredeki köpekleri toplayarak barınağa götürdüğünü açıkladı.

  Sultangazi de başıboş köpekler genç kıza saldırdı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir