Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
414.171
-0.33%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Sümer Tilmaç'ın karavanı müzeye dönüştürülecek

  Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden ünlü oyuncunun, satılığa çıkarılan karavanı Beşiktaş Belediyesi tarafından müzeye dönüştürülecek.
  • İHA
  • 08.07.2015 - 19:23
  Sümer Tilmaç'ın karavanı müzeye dönüştürülecek

  Sümer Tilmaç ın karavanı müzeye dönüştürülecek #1

  Haziran ayında katıldığı bir düğün töreninde geçirdiği kalp krizinin sonucunda hayatını kaybeden tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sümer Tilmaç'ın, ailesi tarafından satılığa çıkarılan karavanı Beşiktaş Belediyesi tarafından satın alındı. Müzeye dönüştürülmesi planlanan karavanın, Sanatçılar Parkı'nda sergilenmesi planlanıyor.

  Sümer Tilmaç ın karavanı müzeye dönüştürülecek #2

  "SÜMER TİLMAÇ'I BEŞİKTAŞ'TA YAŞATACAĞIZ"

  Satın alınan karavanla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, ünlü oyuncunun çok özel bir insan olduğunu belirterek, "Herhalde birçok kötü insan rolünde oynayıp da bu kadar toplumda sevilen o özel insanın, Beşiktaş’ta hayatını kaybeden sevgili Sümer Tilmaç’ın hayatını geçirdiği bu karavanı gündeme geldi. Bizim bir sanatçılar parkımız var, Los Angeles’takine benzer. O sanatçılar parkında sergilemeye karar verdik ve onlardan onların izniyle satın aldık cüzi bir ücret karşılığı onlar Beşiktaş Belediyesine bunu verdiler. Biz de bunu biraz daha restore edeceğiz. Hem Sümer Tilmaç’ı Beşiktaş’ta yaşatacağız, hem de sanata dair bir başka eser olarak sinemaya ve sanatçıya verdiğimiz önemi simgeleyen bir simge olarak bundan sonra Beşiktaş’ta sergilenecek. Onlar da aileden ve Sümer Tilmaç’ın bazı özel eşyalarını da bu karavana koyacaklar. Biz de orada küçük bir sergi gerçekleştireceğiz" dedi.

  "HALKIN İÇİNDE OLMASI BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR"

  Merhum sanatçının kızı Hande Tilmaç ise, "Başkanımın vesile olmasıyla sanatçılar parkında babamın yaşaması bizim için çok önemli. Çok halkla iç içe bir insandı benim babam ve yine orada halka iç içe olacak. Bizim için çok güzel bir şey. Başkanıma tekrar teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

  Sümer Tilmaç’ın torunu Kerem Cangür de, çok mutlu olduğunu belirterek, "Dedem selam vermeyenlere bile selam veren herhalde en fazla fotoğrafa çektiren sanatçılardan biriydi. Halkın içinde olması beni çok mutlu ediyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir