Petrol
78
-1.70%
Euro
19.5619
0.25%
Dolar
18.6393
0.02%
Altın
1.062
0.11%
Borsa
4966
-0.68%
Bitcoin
317.900
-0.83%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Sur'da karnesini alan çocuklar mezarlığa gitti

  Diyarbakır Sur'da PKK'nın hain saldırısında hayatını kaybeden 16 köylünün çocukları karnesini alıp mezarlığa koştu.
  • DHA
  • 17.06.2016 - 14:18
  Sur'da karnesini alan çocuklar mezarlığa gitti

  Sur da karnesini alan çocuklar mezarlığa gitti #1

  Türkiye’nin birçok ilinde öğrenciler bugün karnelerini almanın mutluluğunu yaşarken, terör olaylarının yaşandığı Güneydoğu’daki bazı bölgelerde öğrencilerin karne sevinçleri kursaklarında kaldı.

  KARNE SEVİNCİ YAŞAMADILAR

  Terör örgütü PKK’nın bomba yüklü kamyonu infilak ettirmesi sonucu 16 köylünün hayatını kaybettiği Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Tanışık köyünde eğitim gören öğrenciler, karne sevincini yaşayamadı.

  Sur'da karnesini alan çocuklar mezarlığa gitti VİDEO

  MEZAR TAŞLARINI ÖPÜP DUA ETTİLER

  Köydeki patlamada babasını, amcasını ve ağabeyini kaybeden çocukların, Sabah saatlerinde Tanışık İlkokulu’ndan karnelerini aldıktan sonra yakınlarını mezarlarına koşması yürekleri dağladı. Kaybettikleri yakınlarına duydukları özlemin gözlerinden okunduğu çocuklar, karnelerini mezarlığa bırakarak dua edip, mezar taşlarını öptü.

  Sur da karnesini alan çocuklar mezarlığa gitti #2

  "KARNEMİ BABAMA GETİRDİM"

  Patlamada babasını kaybeden Muhammed Yaman, babasının öldüğünü ve çok üzüldüğünü belirterek, karnesini babasına getirdiğini söyledi. Yaman, “Babam demesin karnesini getiremiyor. Doktor olacağım insanları tedavi etmek için” dedi.

  Sur da karnesini alan çocuklar mezarlığa gitti #3

  “HERKESTEN ÖNCE AMCAMA GÖSTERDİM”

  Patlamada amcasını kaybeden Aydın Yaman, karnesini her zamanki gibi herkesten önce amcasına gösterdiğini anlatarak, amcasının sevinmesi için karnesini getirdiğini dile getirdi.

  “BABASIZ OLMAK ÇOK KÖTÜ, BABAM SÜREKLİ OKU DİYORDU”

  Patlamada babasını kaybeden Ali Yaman ise, bugün okula gittiğini ve karnesini mezarlığa getirerek babasının gösterdiğini kaydetti. Babasının akşam rüyasına girmesi için dua ettiğini anlatan Yaman, “Babam sürekli oku diyordu. Hep okumamı isterdi. Ben de okuyacağım. Babama dedim ki, ‘akşam gel rüyama’. Babasız olmak çok kötü. Babamın halen Diyarbakır’da olduğunu ve eve geleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

  Sur da karnesini alan çocuklar mezarlığa gitti #4

  Sur da karnesini alan çocuklar mezarlığa gitti #5


  Görüş Bildir