Petrol
84.82
-0.06%
Euro
17.7311
0.23%
Dolar
18.5159
0.37%
Altın
963.18
-0.28%
Borsa
3261
-0.14%
Bitcoin
349.513
-6.50%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Suriye sınırındaki askere bayram ziyareti

  TSK, Hatay'ın Altınözü ilçesi Suriye sınırındaki karakolda vatani görevini yapan bir askeri nöbet tuttuğu sırada ailesiyle buluşturdu.
  • AA
  • 13.09.2016 - 09:42
  Suriye sınırındaki askere bayram ziyareti

  Suriye sınırındaki askere bayram ziyareti #1

  39. Mekanize Piyade Tugayı, 2. Hudut Alay Komutanlığına bağlı Hacıpaşa Hudut Karakolu'nda vatani görevini yerine getiren er ve erbaşlar bayram heyecanı yaşadı.

  Suriye sınırına yakın noktadaki karakolda askerlik hizmetini yerine getiren Mehmetçikler ailelerinden uzakta olmanın burukluğunu yaşarken, vatani görevlerini yapmanın da gururunu duyuyor.

  Hacıpaşa Hudut Karakolu'nu ziyaret eden 2. Hudut Alay Komutan Vekili Binbaşı Abdullah Emre Kapçak ve 5. Hudut Bölüğü Komutanı Yüzbaşı Mustafa Candan askerleri selamlayarak tek tek bayramlarını kutladı. Yüzbaşı Candan, askerlere hitaben yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı'nı birlikte geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

  ASKERLER BİRBİRLERİYLE BAYRAMLAŞTI

  Dini bayramların birlik ve beraberliğin en yoğun yaşandığı günlerden biri olduğunu ifade eden Candan, ''Bu bayram ailenizden, sevdiklerinizden, anne ve babalarınızdan uzaklardasınız ama biliniz ki onlar sizin sayenizde huzur içerisinde bayramlarını icra etmekte ve kurbanlarını kesmektedir. Askerlik bir nöbet işidir. Nöbet sırası sizde. Bizler devletimizin ve milletimizin hizmetindeyiz'' diye konuştu.

  Karakolda kurban kesiminin gerçekleşmesinin ardından askerler birbirleriyle bayramlaştı.

  GÖZETLEME KULESİNDEKİ ASKER AİLESİYLE BULUŞTURULDU

  Genelkurmay Başkanlığının organize ettiği etkinlik kapsamında, Hacıpaşa Hudut Karakolu'nda vatani görevini yapan Piyade Er Harun Mutlu'ya sürpriz yapılarak, ailesiyle buluşturuldu. Gözetleme kulesinde nöbet tutan Piyade Er Mutlu Binbaşı Kapçak'a tekmil verdiği sırada Mutlu'nun annesi Hatice Güler, oğlunun yanına giderek sarıldı.

  Bir anda annesini karşısında gören Mehmetçik şaşkınlığını gizleyemezken annesine özlemle sarılarak gözyaşı döktü. Annesi ve beraberinde gelen yakınlarıyla hasret gideren Piyade Er Mutlu, vatani görevini yaptığı sınır karakoluna ailesinin gelmesiyle bir bayram daha yaşadığını belirtti.

  Suriye sınırındaki askere bayram ziyareti #2

  Annesini ve yakınlarını bayramda görmekten dolayı çok sevinçli olduğunu dile getiren Mutlu, kendisine bu imkanı sağlayanlara teşekkür etti. Bir süre annesiyle sohbet eden er Mutlu, daha sonra annesi ve yakınlarıyla birlikte yemek yedi.


  Görüş Bildir