Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.754
0.38%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Suriye'de şehit olan yüzbaşıdan büyük kahramanlık

  Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit düşen Yüzbaşı Alper Kocaman'ın, yaralı bir uzman çavuşu sırtına alıp yoğun ateşten çıkardığı öğrenildi.
  • AA
  • 07.11.2016 - 22:37
  Suriye'de şehit olan yüzbaşıdan büyük kahramanlık

  Suriye'nin kuzeyinde DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Yüzbaşı Alper Kocaman'ın harekat sırasında büyük bir kahramanlığa imza attığı öğrenildi.

  Suriye de şehit olan yüzbaşıdan büyük kahramanlık #1

  ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİ

  Çocukluk hayalini gerçekleştirerek subay olan, sonrasında zorlu testleri geçerek Özel Kuvvetler Komutanlığına girmeye hak kazanan kahraman yüzbaşı, terörle mücadele harekatlarında önemli görevler aldı.

  EŞİNİ VE OĞLUNU BIRAKIP EL-BAB'A GİTTİ

  Fırat Kalkanı Harekatı başladığı günden itibaren bölgede olan Kocaman, 3 yaşındaki oğlu Ata Alp ve eşini geride bırakarak bu göreve katıldı. Kahraman bordo berelinin harekat kapsamındaki son görevi ise El Bab'a giden bölgedeki kritik bir hedefin ele geçirilmesi oldu.

  Suriye de şehit olan yüzbaşıdan büyük kahramanlık #2

  YARASINA ALDIRMADAN SAVAŞTI

  Teröristlerin top ve havan saldırıları arasında bu görevi yerine getirmeye çalışan Kocaman, silah arkadaşlarına, "Bu bölgeyi mutlaka elde bulundurmamız lazım" diye seslendi. Bu sırada terör örgütü PKK/PYD üyelerinin bulunduğu mevziden atılan havan mermisi Kocaman ve silah arkadaşlarının bulunduğu alanın yakınına düştü. Koltuk altına giren şarapnelle yaralanan Kocaman, bunu arkadaşlarına belli etmek istemedi.

  Yarasına rağmen elinden geldiğince ilerlemeye devam eden bordo bereli yüzbaşı, askerlerin "Komutanım ne olur durun" sözlerine kulak asmadı. Bir süre sonra aldığı yaranın etkisiyle dizlerinin üzerine çöken Kocaman harekat sahasından nakledildi.

  Suriye de şehit olan yüzbaşıdan büyük kahramanlık #3

  YOĞUN ATEŞİN İÇİNDE YARALI ASKERİ KURTARDI

  Yüzbaşı Kocaman, söz konusu saldırı öncesinde ise bir uzman çavuşun hayatını kurtardı.

  Gün içindeki çatışmalar sırasında bir uzman çavuş, teröristlerin saldırısı sonucu yaralandı. Kocaman, yoğun ateşe rağmen hemen yaralı askerin yanına gitti. Aldığı yaralar nedeniyle yürüyecek durumda olmayan uzman çavuşu bulunduğu alandan çıkarmayı amaçlayan şehit yüzbaşı, yoğun ateş nedeniyle bunu ayağa kalkarak yapamadı.

  Suriye'de şehit düşen Yüzbaşı Alper Kocaman'ın cenaze töreni VİDEO

  Suriye de şehit olan yüzbaşıdan büyük kahramanlık #4

  Genelkurmay Başkanı Akar şehit evini ziyaret etti VİDEO

  Bunun üzerine teröristlere hedef olmamak için Kocaman, yaralı uzman çavuşu sırtına yatırdı. Sonrasında ise sürünerek çatışma bölgesinden tahliye etti. Bordo bereli Kocaman'ın bu kahramanlığı harekata katılan muhalif unsurlar tarafından hayret ve takdirle izlendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir