Petrol
113.82
2.03%
Euro
16.25
0.84%
Dolar
15.55
0.50%
Altın
918.75
-0.32%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
470.454
-2.88%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Suriye'den ateşlenen roket yetim çocukları vurdu

  Kilis'te, roket mermisinin isabet ettiği binada ölen 3 Suriyeli çocuğun, babalarını iç savaşta kaybettikleri öğrenildi.
  • AA
  • 19.04.2016 - 01:44
  Suriye'den ateşlenen roket yetim çocukları vurdu

  Suriye den ateşlenen roket yetim çocukları vurdu #1

  Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri Şube Müdürlüğü ekipleri, roket mermisinin düştüğü Sampak Apartmanı'ndaki çalışmalarını tamamladı. Mermi parçaları incelenmek üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Hasar oluşan bazı binalarda temizlik yapıldı.

  Roket mermisinin düştüğü binanın Fatih Sultan Mehmet Derneğine ait olduğu öğrenildi. Yaklaşık bir yıl önce binayı kiralayan derneğin, babalarını savaşta kaybeden yaklaşık 30 çocuğa anneleriyle barınma imkanı sağladığı belirtildi.

  Suriye den ateşlenen roket yetim çocukları vurdu #2

  Dernek başkan yardımcısı Abdulgani Şevag, AA muhabirine yaptığı açıklamada, binada kalan 3 Suriyeli yetim çocuğu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

  Çocukların yaklaşık 2 yıl önce anneleriyle Türkiye'ye sığındığını ifade eden Şevag, "Gerçekten çok acı bir olay yaşadık. Çocukların babaları savaşta şehit oldu. Bu çocukların şefkate ihtiyacı vardı. Biz de elimizden geldiğince onlara destek oluyorduk. 3 katlı binada 9 Suriyeli aile yaşıyordu." dedi.

  Şevag, patlamada yaralanan 3 çocuğun halen yoğun bakımda olduğunu dile getirdi.

  Suriye den ateşlenen roket yetim çocukları vurdu #3

  Bu arada dernek yetkilileri, basın mensuplarına roketin düştüğü binayı gezdirdi. Çatı katına isabet eden merminin yaklaşık 60 santimetre çapında delik açtıktan sonra binanın birinci katına düştüğü görüldü. Bunanın çatı katı yerle bir olurken, alt katlarında da büyük hasar oluştuğu gözlendi.

  Öte yandan, hayatını kaybeden Suriyeli yetim çocukların cenazelerinin Kilis'te defnedilmesi bekleniyor.

  Kilis'te, Suriye'den ateşlenen roket mermisinin binaya isabet etmesi sonucu 3 Suriyeli çocuk hayatını kaybetmiş, 5 kişi yaralanmıştı.

  Suriye den ateşlenen roket yetim çocukları vurdu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir