Petrol
110.46
-1.77%
Euro
17.4244
0.21%
Dolar
16.6883
0.30%
Altın
974.65
0.17%
Borsa
2412
0.40%
Bitcoin
318.860
-5.69%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Suriye'den gelen mermi Mahsun'u vurdu

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine komşu olan Rasulayn kentinden gelen bir kurşun 17 yaşındaki çocuğa isabet etti.
  • 17.07.2013 - 01:44
  Suriye'den gelen mermi Mahsun'u vurdu

  Suriye den gelen mermi Mahsun u vurdu #1

  Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan Haseki kentinde bağlı Rasulayn ilçesinde, Özgür Suriye Ordusu ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında çıkan çatışma sırasında ateşlenen silahtan çıkan bir mermi, Ceylanpınar'da 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul'un göğsüne isabet etti. Ağır yaralanan genç, Şanlıurfa'ya sevk edilirken, ilçede yaşanan tedirginlik üzerine belediye vatandaşların dışarı çıkmaması konusunda uyarı anonslarında bulundu. Olay, dün akşam saatlerinde Suriye'nin Rasulayn ilçesiyle sınır komşusu olan Ceylanpınar'da meydana geldi.

  'MAHSUN'UN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

  Özgür Suriye Ordusu'na bağlı muhalifler ile PYD güçleri arasında yeniden çatışma çıktı. Silah seslerinin Ceylanpınar'da duyulduğu ve halkın tedirginliğine yol açan çatışma sırasında ateşlenen uzun namlulu tüfeğe ait bir mermi, sınıra yakın olan Aydınlık Mahallesi'nde yolda yürüyen Mahsun Ertuğrul'un göğsüne isabet etti. Kanlar içersinde yere düşen Ertuğrul, olayı fark eden yakınları tarafından Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan genç, hayati tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle Şanlıurfa'ya sevk edildi. Tedavisine başlanılan yaralının, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

  YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

  Dün öğleden sonra 15 yaşındaki Ahmet Gündüz'ün, Suriye tarafından ateşlenen silahtan çıkan merminin kafasına isabet etmesiyle ağır yaralanmasının ardından ilçede gerginlik yaşandı. Gündüz'ün ardından Mahsun Ertuğrul'un da aynı şekilde yaralanması ilçede tedirginlik yaşanmasına neden oldu. Yaşananların ardından Ceylanpınar Devlet Hastanesi önünde toplanan Ceylanpınarlı vatandaşlar, Suriyeliler'in tedavi edilmesine tepki gösterince gerginlik yaşandı. Gerginliğin ardından polis ekipleri ve jandarma, hastane çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Kalabalığa sakinleşmeleri konusunda uyarıda bulunan ekipler ile vatandaşlar arasında kısa süreli arbede yaşandı. Arbede, vatandaşların sakinleştirilmesiyle sona erdi.

  UYARI ANONSU YAPILDI

  Rasulayn'da yaşanan şiddetli çatışmalar, Ceylanpınar'da tedirginlik yaşanmasına neden oldu. Suriye tarafından ateşlenen silahtan çıkan mermiler ile 2 gencin yaralanmasının ardından belediye hoparlörlerinden uyarı anonsları yapıldı. Yapılan anonsta, vatandaşların sınır hattından uzak durmaları ve gerekmedikçe dışarı çıkmamaları istendi. Vatandaşlar ise sokağa çıkmaya korktuklarını ve biran önce çatışmaların sona ermesini istedi. Rasulayn'daki çatışmaların ardından güvenlik güçleri, sınır hattında önlemlerini arttırdı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir