Euro
15.2304
-0.46%
Dolar
13.5005
-0.05%
Altın
802.3940
0.24%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
509.826
7.22%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Suriyeli çocuk batan botun altından 5 saat sonra kurtarıldı

  Bodrum'da kaçakları taşırken batan botun altındaki boşluktan yararlanarak hava almayı başaran kız çocuğu, 5 saat sonra kurtarıldı.
  • AA
  • 23.06.2015 - 13:00
  Suriyeli çocuk batan botun altından 5 saat sonra kurtarıldı

  bodrum

  Bodrum'da kaçakları taşıyan botun batması sonucu kaybolanlardan bir çocuk sağ olarak kurtarıldı, 4 kişinin de cesedine ulaşıldı. Kara Ada açıklarında batan botta kaybolanları arama çalışmalarına katılan bir dalgıç, botun altında bulunanlar olduğunu belirledi.

  ÖLENLER 6'YA YÜKSELDİ

  Botun altından çıkartılan biri çocuk 4 kişi, Deniz Kurtarma Derneği botuna alındı. Sağlık ekiplerinin muayenesinde kız çocuğunun yaşadığı, diğer 3 kişinin ise öldüğü belirlendi. Çocuk, daha sonra teslim edildiği Sahil Güvenlik ekiplerince Milta Marina'da bekletilen ambulansa götürüldü.

  Bodrum Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan çocuğun anne babası, çocuklarının yaşadığını görünce gözyaşlarını tutamadı. Denizde yapılan arama çalışmalarında, daha sonra bir kişinin daha cesedine ulaşıldı. Böylece olayda ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi.

  Arama kurtarma ekipleri, denizde başka bir kişi daha bulunabileceği ihtimali nedeniyle bölgede arama çalışmalarını sürdürüyor.

  Suriyeli çocuk batan botun altından 5 saat sonra kurtarıldı #2

  ÇOCUK BOTUN ALTINDAKİ BOŞLUKTA HAVA ALARAK HAYATTA KALDI

  Arama çalışmalarına katılan ekipte yer alan sağlık görevlisi İsmail Hakkı Gençay, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah erken saatlerden bu yana denizde arama çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

  Gençay, saat 04.00'ten bu yana denizde olduklarını, batan bottan denize düşenleri aradıklarını belirterek şöyle konuştu:

  "Aramanın sonlarına gelindiğinde bir dalgıç da çalışmalara katıldı. Dalgıç ilk başta botun altında 4 ceset olduğunu söyledi. Tekrar daldığında üç ceset ve bir kız çocuğu çıkarttı. Çocuk yaşıyordu. İlk müdahalesini yaptıktan sonra Sahil Güvenlik ekiplerine teslim ettik. Soğuktan donmak üzereyken kurtarıldı. Buna 'mucize kurtuluş' diyebiliriz. Çünkü 5 saat bir botun altında kalmış. Teknenin altındaki boşlukta hava almayı başarmış."

  Bodrum açıklarında Suriye uyruklu kaçakları taşıyan botun batması sonucu ilk belirlemelere göre 2 kişi ölmüş, 65 kişi ise kurtarılmıştı.

  Suriyeli çocuk batan botun altından 5 saat sonra kurtarıldı #3


  Görüş Bildir