Petrol
109.41
0.28%
Euro
17.6894
-0.77%
Dolar
16.7157
-1.00%
Altın
987.77
-0.44%
Borsa
2521
-1.30%
Bitcoin
360.167
-0.60%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Suriyelilerin apartmanını yakan şahıs: Yine yakacağım

  Ankara Altındağ'da Suriyelilerin yaşadığı ve daha önce ateşe verilen bir bina, dün gece geç saatlerde tekrar yakılmak istendi.
  • 29.05.2014 - 08:57
  Suriyelilerin apartmanını yakan şahıs: Yine yakacağım

  Suriyelilerin apartmanını yakan şahıs: Yine yakacağım #1

  Suriyeli mültecilerin yoğun olarak oturduğu Altındağ’da 8 Mayıs’ta 3 katlı bir binada yaşanan, 60 Suriyeli ile mahalleli arasında çıkan olaylarda taşlanıp yakılmak istenen bina önceki gece 5 dakika arayla iki kere ateşe verildi.

  ''SİZ GİDİN YENİDEN YAKACAĞIM''

  Yangına büyümeden müdahale eden itfaiye ekiplerine bir kişinin, “Siz gidin, burayı yeniden yakacağım. Yine geleceksiniz” dediği öğrenildi. 
  Milliyet gazetesinden Ünal Çam'ın haberine göre, mahalledeki vatandaşlar yaşananlardan tedirgin olduklarını belirtirken polis mahalledeki önlemlerini artırdı. Altındağ’a bağlı Hacılar mahallesinde 8 Mayıs’ta yaşanan olaylardan sonra binada yaşayan 60 Suriyeli Mardin’e gönderildi. Olaylar sonrası mahallede yaşayan vatandaşlar kullanılmayacak durumda olan binanın yıkılmasını istedi. 
  Gece saat 11.00 sularında itfaiye ekipleri gelen ihbar üzerine daha önce de yakılmak istenen Suriyelilerin kaldığı ve şu an kullanılamaz durumda olan üç katlı binadaki yangına müdahale etti. 

  YAKILMAK İSTENMİŞTİ

  Alevleri kontrol altına alan ve soğutma çalışmasını tamamlayan ekipler, 5 dakika sonra yine aynı binadan gelen ihbar üzerine olay yerine döndü. İlk yangında binanın içinde başlayan yangın bu sefer binanın çatısında başladı. 
  Alevlerin büyümesi üzerine ekipler yangına müdahale etti. Güçlükle kontrol altına alınan yangın çevredeki binalara sıçramadan söndürüldü. Ekipler çatının hızla alev aldığı ve diğer binalara sıçramasından korkulan yangını söndürdü. İtfaiyenin yangına ilk müdahalesinin ardından çevrede toplanan kalabalıktan bir kişinin görevlilerin yanına gelerek, “Siz gidin burayı yeniden yakacağım. Yine geleceksiniz” dediği öğrenildi. 

  EŞYALARI ÇIKARTILDI

  Mahalle sakinleri 8 Mayıs’ta yaşanan ilk olayın ardından tedirginliğin devam ettiğini belirterek, “Boş olan bina her ne kadar kullanılmasa da mahalleliyi tedirgin ediyor. Buraya Suriyeli mültecide gelip kalır iti kopuğuda. Bu bina mahalle için tehlike arz ediyor. Ancak yakılması da doğru değil. Alevler çevredeki binalara sıçrarsa bunun önünü kim alacak” diyerek yaşananlara tepki gösterdi. Binada 8 Mayıs’daki olaydan önce kalan Suriyelilere ait eşyalar ise dün belediye ekiplerince dışarı çıkartılarak çöp kamyonlarına taşındı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir