Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
244.558
5.46%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 9 C
  Suudi gazeteci öldürüldü iddiası

  Suudi gazeteci öldürüldü iddiası

  Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili konsoloslukta öldürüldükten sonra cesedi parçalara ayrılarak 15 kişi tarafından taşındı iddiası var.
  • İHA
  • 08.10.2018 - 07:33
  • Güncelleme : 08.10.2018 - 11:12

  Suudi Arabistan Başkonsolosluğa girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Washington Post muhabiri gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasına ilişkin çeşitli iddialar dolanıyor.

  Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, Suudi Arabistan Konsolosluğu önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

  "ÖLDÜRÜLDÜĞÜ KESİN"

  Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü iddia eden Kışlakçı, “Hepimiz başı sağ olsun. Bütün dünyanın başı sağ olsun. Cemal Kaşıkçı sadece Arap dünyasında bilinen bir isim değil dünyada bilinen bir isimdi. Bize 2 gün önce haber ulaşmıştı. Dün teyit ettirdik. Öldürüldüğü haberi doğru. Çok vahşice öldürüldüğü yönünde bilgilere ulaştık. Öldürüldüğü kesin, fakat barbar şekilde öldürüldüğü yönündeki iddiaları tam teyit ettiremedik. Bugün yarın yetkililer bu konuda açıklama yapacak. Ellerinde ciddi deliler olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

  Suudi gazeteci öldürüldü iddiası #1
  Cemal Kaşıkçı, nikah işlemlerini gerçekleştirmek için buraya gelmişti. Suudi cellatların, Kaşıkçı'yı buradan kaçırdığı tahmin ediliyor.

  Suudi gazeteci öldürüldü iddiası ViDEO

  "BU VAHŞİCE EYLEM KABUL EDİLEMEZ"

  Duruma tepki göstereceklerini söyleyen Kışlakçı, “DEAŞ zihniyetinin nasıl ortaya çıktığını, nerelere nüfus ettiğinin göstergesi bu. Bu vahşice eylem kabul edilemez. Cemal Kaşıkçı’nın kanı dünya vicdanının üzerine kaldı. Biz sadece insanları değil devletlerin de buna tepki göstermesini istiyoruz. Kendisi, çocukları ile birlikte Amerikan vatandaşıydı. Amerika’nın Türkiye’nin buna diplomatik anlamda tavır koymasını istiyoruz. Cemal Kaşıkçı tüm dünyaya mal olmuş ünlü bir gazeteciydi” ifadelerini kullandı.

  Suudi gazeteci öldürüldü iddiası #2
  Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğu'nun kazan dairesi...

  "PARÇALARA BÖLDÜLER"

  Kaşıkçı’nın farklı ülkelerden gelen kişilerce öldürülmüş olabileceğini savunan Kışlakçı, önümüzdeki günlerde gıyabi cenaze namazı töreni düzenleyeceklerini açıkladı.

  Cemal Kaşıkçı’nın vahşice öldürüldüğü iddiasını da gazetecilerle paylaşan Kışlakçı, “Buraya gelen 15 kişi ilk saatlerden itibaren direkt Cemal Bey'i bayıltıp, parçalara bölüp, herkes bir parçasını alıp köpekler gibi gidiyorlar. Umarım böyle bir şey olmamıştır. Olmuşsa bunu sonuçları ağır olacak. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey vuku bulmamıştır” açıklamalarında bulundu.

  Suudi gazeteci öldürüldü iddiası #3

  Emniyet yetkililerinin de Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü doğruladığını söyleyen Kışlakçı, “Bize şunu söylediler. Başınız sağ olsun dendi. Cenaze hazırlıklarını yapın dendi. Emniyet kaynakları kendilerinde detaylı bilgi ve videolar, güvenlik kameraları var. Bütün güzergahlar tespit edildi. Bütün detayları polis paylaşacak” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir