Petrol
95.85
-0.83%
Euro
18.338
0.22%
Dolar
17.9623
0.07%
Altın
1.031
-0.01%
Borsa
2793
0.00%
Bitcoin
429.464
0.51%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Taksiciler Özgecan için eylem yaptı

  Mersin'de feci şekilde katledilen Özgecan Aslan için yaklaşık 100 kadar taksici İstanbul, Vatan Caddesi'nde eylem yaptı.
  • İHA
  • 24.02.2015 - 04:47
  Taksiciler Özgecan için eylem yaptı

  Taksiciler Özgecan için eylem yaptı #1

  Mersin’in Tarsus ilçesinde feci şekilde katledilen Özgecan Aslan için yaklaşık 100 kadar taksici saat 00.00 sıralarında Fatih, Vatan Caddesi’nde araçlarından inerek eylem yaptı. Araçlarını yolun kenarına park ederek cadde üzerinde toplanan taksiciler, araçlarına Özgecan Aslan’ın posterlerini asarak Aslan’ın katillerini kınadıklarını belirttiler.

  Taksiciler adına basın açıklaması yapan Beyoğlu Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Resul Sivri, ” Bundan tam 13 gün önce 11 Şubat 2015 Çarşamba günü daha 19 yaşında gencecik bir evladımız Özgecan Aslan’ın vahşice katledildiğini biliyoruz. Tüyler ürperten bu vahşet karşısında tüm halkımız gibi bizlerde büyük üzüntü duyduk. Ancak bizim üzüntümüz biraz daha farklıydı. Biraz daha utanç doluydu. Cinayeti işlediğini itiraf eden şahıs ve cinayete yardım eden babası minibüs şoförlüğü yapmaktadır. Bu canilerle aynı meslekten olarak anıldığımız için utanç duyuyor, gencecik bir hayatını söndürüldüğünü, bir eve ateş düştüğü için lanetliyoruz. Hem bu hayatta hem de ahirette cezaların en büyüğünü çekmesini istiyoruz. Özgecan Aslan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz. Biz taksici esnafı olarak, şoför esnafı olarak ekmeğimizi bu meslekten çıkartıyoruz. Bizim aracımıza binen her müşteri bizim namusumuzdur, bizim şerefimizdir, bizim onurumuzdur. Bu tür olaylara her kim karışırsa, her kim bu olayların içerisinde bulunursa biz taksici camiası olarak bunların karşısındayız. Herkes ailesini namusu gibi şoför esnafına teslim ettiğinden biz o namusun bekçisi olacağız. Biz İstanbul taksiciler esnafı olarak bu olayları lanetliyor ve bu olayların tekrarlanmaması için herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz.” dedi.

  Aralarında kadın olarak taksicilik yapan Zehra Oğuz, ”Aile için çok acı bir olay, gerçekten çok acı. Kendimi o ailenin yerine koyamıyorum.” şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından dualar okuyan taksiciler, araçlarına binip korna çalarak tepkilerini dile getirdiler.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir