Petrol
92.71
-2.51%
Euro
18.2437
-0.06%
Dolar
17.9306
-0.15%
Altın
1.023
-0.44%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
431.904
-1.33%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Taksim'de binlerce kişi Özgecan için yürüdü

  Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, Özgecan Aslan cinayetini protesto etmek için Taksim Tünel Meydanı'nda toplandı.
  • DHA
  • 22.02.2015 - 17:31
  Taksim'de binlerce kişi Özgecan için yürüdü

  Taksim de binlerce kişi Özgecan için yürüdü #1

  Mersin'de hunharca katledilen Özgecan için İstanbul 'da binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüş düzenlendi. Genç-yaşlı eyleme katılan kadınlar sloganlar atarak Galatasaray Lisesi önüne gelince Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu adına basın açıklaması okundu.

  Taksim de binlerce kişi Özgecan için yürüdü #2

  HERGÜN EN AZ 3 KADIN KATLEDİLİYOR

  Grup adına basın açıklamasını okuyan Öznur Subaşı, Özgecan Aslan'ın öldürülmesi olayının ülke gündemine oturduğunu ancak cinayetin sorumluluğunu kimsenin aldığını belirtti.

  Taksim de binlerce kişi Özgecan için yürüdü #3

  Türkiye 'de hergün en az 3 kadının eşi, babası, sevgilisi, ağabeyi tarafından katledildiğini ifade eden Subaşı, "Kadın cinayetleri ne kadar vahşice işlense de katillerin hiçbiri ruh hastası değil, hepsinin ortak özelliği erkek olmak ve devlet yetkilileri tarafından bu katillerin sırtının sıvazlanması" dedi.

  "KATİLLERİN CEZALARINDA İNDİRİME HAYIR"

  Kadın cinayetlerinin önlenmesi için taleplerinin dikkate alınması gerektiğini kaydeden Subaşı, "Meclis toplansın, acil önlem alınsın. Tecavüzde rıza aranmaz, tacizde ve tecavüzde kadının beyanı esastır. Aile değil kadınız, Kadın Bakanlığı kurulsun. Kadın katillerinin cezalarında iyi hal, tahrik indirimine hayır. Evlilik, aile eğitim programları kaldırılsın. Boşanmalar değil, erkek şiddeti engellenmeli. Fıtrat dediniz, eşitliğe saldırdınız. Kadınlar için gerçek eşitlik" diye konuştu.

  Taksim de binlerce kişi Özgecan için yürüdü #4

  Türkçe basın açıklamasının ardından Kürtçe basın açıklaması da okuyan kadınlar, eylemlerini sonlandırdı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir