Petrol
111.06
0.97%
Euro
16.9284
0.76%
Dolar
15.9327
0.38%
Altın
954.6
1.28%
Borsa
2389
0.69%
Bitcoin
485.117
2.02%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Taksim'de pankart gerginliği: 5 gözaltı

  Taksim’de Atatürk Anıtı’na pankart asmak isteyen 5 eylemci, polis tarafından gözaltına alındı.
  • 11.07.2014 - 16:23
  Taksim'de pankart gerginliği: 5 gözaltı

  Maltepe Gülsuyu’nda geçen yıl çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’i anmak için öğle saatlerinde Taksim’e gelen eylemciler, Atatürk Anıtı’na pankart asmak istedi.

  Taksim de pankart gerginliği: 5 gözaltı #1

  EYLEMCİLER GÖZALTINA ALINDI

  Slogan atarak anıta yürüyen 3 erkek eylemci, polis tarafından yaka paça gözaltına alındı. Gözaltına alınırken “Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür” şeklinde slogan atan eylemciler, polis tarafından çembere alındı.

  ANIT ÇEVRESİ KAPATILDI

  Kısa süreli arbededen sonra eylemciler yere yatırılarak gözaltına alındı. Eylemciler, ekip otosuna bindirilerek, bir süre bekletildi. Olayın ardından anıt çevresi, sivil ve resmi ekiplerce çembere alınarak bir süre kapalı tutuldu.

  Taksim de pankart gerginliği: 5 gözaltı #2

  Öte yandan gözaltının ardından eylemciler, anıta asmak istedikleri pankart ile birlikte sorgulanmak üzere Vatan Caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesi Terörle Mücadale Şube Müdürlüğü’ne sevk edildi.

  2 GÖZALTI DAHA

  Eylemlerini sürdüren grup uyarılara rağmen Atatürk Anıtı’na pankart asma ısrarlarını sürdürünce 2 kişi daha polis tarafından yaka paça gözaltına alındı. “Ayağa kalk İstanbul 1 milyon kişiyle Hasan Ferit Gedik” yazılı pankart açan ve gözaltına alınırken “Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür” şeklinde slogan atan göstericiler, polis ekipleri tarafından çembere alındı. Gözaltına alınan eylemciler, ekip otosu ile sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Polisin olası korsan eyleme karşı anıt çevresindeki önlemleri devam ediyor.

  Taksim de pankart gerginliği: 5 gözaltı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir