Petrol
96.12
-0.20%
Euro
18.3123
0.19%
Dolar
17.8986
0.00%
Altın
1.032
-0.14%
Borsa
2785
0.36%
Bitcoin
415.251
-3.28%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Taksim'de yeni yıl hazırlığı

  Yeni yılı Taksim Meydanı'nda karşılamak isteyen İstanbullular, meydanda ve İstiklal Caddesi'nde yoğunluk oluşturmaya başladı.
  • 31.12.2014 - 22:00
  Taksim'de yeni yıl hazırlığı

  Taksim de yeni yıl hazırlığı #1

  Vatandaşlar, akşam saatlerinde İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı'na gelmeye başladı. Beyoğlu Belediyesi, yılbaşı kutlamaları kapsamında, Taksim Meydanı'nın değişik noktalarında süsleme ve ışıklandırma yaptı. İstiklal Caddesi'ndeki bazı eğlence mekanlarının ve dükkanların, çeşitli afişlerle ve Noel Baba kıyafetli çalışanlarla yılbaşına özel kampanyalar düzenleyerek, müşteri çekmeye çalıştığı görüldü. Bu bölgedeki mekanlarda "her şey dahil" menüleri dikkati çekiyor.

  Taksim Meydanı'nda, meydana çıkan yollarda ve İstiklal Caddesi'nde tezgah açanlar, yılbaşıyla ilgili ürünler satıyor.

  Bu arada güven timleri, taciz, kapkaç, yankesicilik gibi suçların önüne geçmek için seyyar satıcı, Noel Baba, ayakkabı boyacısı ya da Milli Piyango bileti satıcısı kılığında bölgede görev yapıyor ve yeni yıla huzurlu bir şekilde girilmesi için çaba harcıyor.

  Öte yandan, emniyet görevlileri tarafından özellikle Taksim Meydanı ve Gezi Parkı civarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Taksim Meydanı'na çıkan bazı yollar da trafiğe kapatıldı.

  Gezi Parkı ve Cumhuriyet Anıtı çevresi geçen yılın aksine kapatılmazken, vatandaş ve turistler özellikle anıt çevresinde fotoğraf çektiriyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir