Petrol
79.44
0.11%
Euro
19.5044
-0.04%
Dolar
18.6287
-0.03%
Altın
1.061
0.04%
Borsa
5000
-0.85%
Bitcoin
321.920
-0.16%
8ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 8 C

  Tarık Akan mezarı başında anıldı

  Geçtiğimiz yıl, akciğer kanseri nedeniyle, 66 yaşında hayatını kaybeden Tarık Akan için düzenlenen törende sevenleri gözyaşlarına boğuldu.
  • 16.09.2017 - 13:00
  Tarık Akan mezarı başında anıldı

  Yeşilçam'ın efsane oyuncusu Tarık Akan, vefatının birinci yılında mezarı başında anıldı. Anma törenine Akan'ın hayat arkadaşı Acun Günay, oğulları Barış Üregül, Özgür Üregül, kızı Özlem Üregül, sanatçı Rutkay Aziz, DİSK Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, yakın dostları, sanatçı arkadaşları ve sevenleri katıldı.

  Tarık Akan mezarı başında anıldı #1

  EŞİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

  Tören başladığı sırada mezarın başına gelenler, Akan'ın kabrine kırmızı karanfil bıraktı. Hayat arkadaşı Acun Günay da bu sırada gözyaşlarına boğuldu. Oğlu Barış Üregül mezar başında yaptığı açıklamada, "Babamı seven, babamı gençken izleyen, posterlerini duvarlara asan yüm Türk halkına babamın sevgisine sevgiyle karşılık verdikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

  Tarık Akan mezarı başında anıldı #2

  "DÜNYA EMEK HAREKETİNİN DOSTUYDU"

  Anmada konuşan  DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "Bizim de arkadaşımızdı dostumuzdu. Kardeşimizdi. Ağabeyimizdi. DİSK'e çok sık gelen sanatçı arkadaşlarımzııdan biriydi. Tarık bizim için çok kıymetli. Çok önemli bir insandı. Türkiye işçi sınıfının, dünya emek hareketinin bir dostuydu. Toprağa değil, milyonların kalbine gömülmek önemli. Tarık Akan gibi. Işıklar içinde yatsın. Toprağı bol olsun" şeklinde konuştu.

  Tarık Akan mezarı başında anıldı #3

  "BENİ BIRAK, VATAN ELDEN GİDİYOR"

  Akan'ın 52 yıllık arkadaşı Zeki İrfanoğlu ise, "Geçen sene 15 Temmuz gecesi saat 10.00 gibi Tarık telefon açtı bana. 'Ne yapıyorsun?' dedi. 'İyiyim sen ne yapıyorsun' dedim. Kemoterapisi vardı o gün. Ben de onu sordum. 'Beni bırak sen. Küfür etti bana. Vatan elden gidiyor sen beni soruyorsun' dedi" ifadesini kullandı ve gözyaşlarına boğuldu.


  Görüş Bildir