Euro
10.2675
-0.02%
Dolar
8.4562
-0.54%
Altın
499.65
0.07%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
432.426
1.24%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Tatvan Belediye Başkanı'ndan afiş açıklaması

  Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, sosyal medyada paylaşılan Kouachi kardeşlere destek için hazırlandığı iddia edilen afişin photoshop ile hazırlandığını söyledi.
  • 10.01.2015 - 22:47
  Tatvan Belediye Başkanı'ndan afiş açıklaması

  Tatvan Belediye Başkanı ndan afiş açıklaması #1

  Fransa'nın başkenti Paris'te 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo katliamını düzenleyen Kouachi kardeşler için Tatvan'da pankart asıldığı iddia edildi.

  PHOTOSHOP OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

  İddia edilen pankartta "Selam olsun Allah'ın Rusulu'nün öcünü alan Kuaşi kardeşlere. Allah şehadetinizi kabul etsin. Siz vurunca demokrasi, biz öc alınca terörizm" ifadesi yer alırken, o pankartın fotoğraf düzenleme programı Photoshop ile yapıldığı ortaya çıktı.

  BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

  Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise söz konusu pankartın belediyeleriyle ilişkisi olmadığını açıkladı. Twitter hesabından açıklama yapan Aksoy, "Bahsedilen afişin belediyemiz ile alakası yoktur. Billboardların yönetimi ihaleyi alan reklam şirketinin uktesindedir. Ayrıca billboardların ihalesi önceki belediye yönetimi tarafından yapılmıştır ve reklam şirketinin sözleşmesi halen devam etmektedir" dedi.

  Tatvan Belediye Başkanı ndan afiş açıklaması #2

  BILLBOARD'IN ŞU ANKİ HALİNİ PAYLAŞTI

  Aksoy, billboard'ın şu anki hali olduğunu belirttiği fotoğrafı da paylaştı. Bitlis Düşünce ve Akademik Çalışma Grubu ise yaptığı açıklamada asıldığı iddia edilen pankartı kınadı.

  Tatvan Belediye Başkanı ndan afiş açıklaması #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir