Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.101
0.61%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Tayini çıkan imam ağaçları da beraberinde götürdü

  Tayini çıkan imam ağaçları da beraberinde götürdü

  Konya'nın Kaşınhanı Mahallesi Muhtarı Mehmet Çetin, İmam Nurullah K.'nin 11 yıldır görev yaptığı Fatih Cami'nden tayini çıkınca, cami bahçesinde bulunan 17 ağacı kestiğini iddia etti.
  • DHA
  • 27.12.2019 - 11:21

  11 yıldır Konya'nın Kaşınhanı Mahallesi'ndeki Fatih Camii'nde görev yapan İmam Nurullah K.'nin, 5 Aralık günü, Harmancık Mahallesi'nde bulunan Abdülgani Camii'ne tayini çıktı.

  İddialara göre, tayin edildiğini öğrenen Nurullah K., cami bahçesindeki 17 ağacı kesti, o ağaçların bazılarını da kamyona yükleyip, götürdü.

  Tayini çıkan imam ağaçları da beraberinde götürdü #1

  CEMAATİN ŞİKAYETİ ÜZERİNE TAYİNİ ÇIKTIĞI İDDİASI

  Kaşınhanı Mahalle Muhtarı Mehmet Çetin, bir süredir cemaat ile İmam Nurallah K. arasında sorun yaşandığını, bazı vatandaşların da geçen haziran ayında ilçe müftülüğüne giderek, cami imamının değiştirilmesi için başvuru yaptığını anlattı. İmam Nurullah K.'nin de karşı imza toplayıp müftülüğe verdiğini belirten Çetin, "Ancak başka bir camiye tayini çıktı. O da ağaçları kesmiş. Bazılarını parçalayıp, kamyonla götürmüş. Birazını da bırakmış. Neden kestiğini sorduğumda, 'Muhtarım ağaçlar elektrik tellerine değiyor' yanıtını verdi. Bunu daha önce yapsaydı, belki yanlış anlaşılmazdı. Ancak tayini çıktıktan hemen sonra yapması art niyetli olduğunu gösteriyor. Art niyet var. Cemaatle geçinemiyordu. Milleti kutuplaştırıp, birbirine düşürdü. Bu kesilen ağaçlar hocanın kişiliğini ele veriyor. Bu katliama yorum yapmaya gerek yok. Bu durumu görenler yorumlasın." dedi.

  Tayini çıkan imam ağaçları da beraberinde götürdü #2

  "CEMAATİYLE GEÇİNEMİYORDU"

  Cami cemaatinden Emrullah Özden de ''Hocam, 'kendim diktim, kendim biçtim' demiş. 'Tellere değdi, kestim' demiş. Bir geldik baktık ki birçok ağacı kesip, biçmiş. Tayini çıktıktan sonra kesti. Daha önce imam hakkında müftülüğe şikayetçi olduk. Cemaatiyle geçinemiyordu." dedi.

  Tayini çıkan imam ağaçları da beraberinde götürdü #3

  SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

  Suçlamaları kabul etmeyen imam Nurullah K. ise sadece bir ağacı elektrik tellerine takıldığı için kestiğini öne sürdü.

  Tayini çıkan imam ağaçları da beraberinde götürdü #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir