Euro
11.1881
0.98%
Dolar
9.6056
1.11%
Altın
555.27
1.84%
Borsa
1.464
0.56%
Bitcoin
609.127
0.97%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Taziye ve akraba ziyareti nedeniyle 2 mahalle karantinada

  Van'da taziyeden dönen 15 kişiden 1'inde, Zonguldak'da dedesini ziyaret eden kadında koronavirüs tespit edilince 2 mahalle karantinaya alındı.
  • DHA
  • 15.06.2020 - 06:14
  Taziye ve akraba ziyareti nedeniyle 2 mahalle karantinada

  Van'ın Gürpınar ilçesinde, Gaziantep'teki taziye ziyaretinden dönen 15 kişi, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

  Gruptan bir kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine karantaniya alınan mahallede, sağlık taraması başlatıldı.

  GİRDİKLERİ İŞ YERLERİ DE DEZENFEKTE EDİLİYOR

  Taziyede dönen kişilerin ilçe merkezinde girdikleri iş yerleri de belirlenip, belediye ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor.

  Giriş ve çıkışlara kapatılan 130 hane ve 850 nüfuslu mahallede yaşayan vatandaşların ihtiyaçları ise, jandarma ekiplerinin kontrolünde ulaştırılmaya çalışılıyor.

  Taziye ve akraba ziyareti nedeniyle 2 mahalle karantinada #1

  Taziye ve akraba ziyareti nedeniyle 2 mahalle karantinada #2

  DEDESİNİ ZİYARETE GİTTİ, MAHALLE KARANTİNADA

  Yalova'da yaşayan M.K. adlı kadın, annesiyle birlikte Zonguldak'ın Kozlu ilçesine bağlı Sivriler köyünde yaşayan dedesini ziyarete geldi. M.K., evde rahatsızlanınca ambulansla hastaneye kaldırıldı. M.K. ile birlikte test yapılan babaannesi, annesi ve kuzeninde Covid-19 tespit edildi. M.K. ve babaannesi Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde tedaviye alındı. Annesi ile kuzeni ise evde gözlem altına alındı.

  Taziye ve akraba ziyareti nedeniyle 2 mahalle karantinada #3

  İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün yaptığı filyasyon çalışmasının ardından 650 nüfuslu Sivriler köyünün 60 haneli ve 150 kişinin yaşadığı Dere Mahallesi'nin karantina altına alınmasına karar verildi. Özellikle M.K. ile temas ettiği belirlenen 3 evde yaşayan 20 kişi başta olmak üzere, tüm mahallede karantina sürüyor. Jandarma ekipleri, mahallenin giriş ve çıkışlarını bariyerlerle kapattı. Vatandaşların ihtiyaçları, Vefa Sosyal Destek Gruplarınca karşılanmaya başlandı.

  Taziye ve akraba ziyareti nedeniyle 2 mahalle karantinada #4

  "RAHATSIZLANINCA HASTANEYE BAŞVURDULAR"

  Sivriler Köyü Muhtarı Şenol Taşkın, Yalova'dan dedesinin yanına gelen bir kadın ile yanındakilerinin rahatsızlanmalarının ardından hastaneye başvurduğunu anlatarak, "Bu kişilerin testleri pozitif çıkmış. Temaslı oldukları kişilerle birlikte mahallede karantina uygulaması başladı. Mahallede bulunan 60 haneye giriş çıkışlar yasaklandı" dedi.

  Taziye ve akraba ziyareti nedeniyle 2 mahalle karantinada #5

  Taziye ve akraba ziyareti nedeniyle 2 mahalle karantinada #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir